کد خبر: ۱۱۶۰۴۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۶
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به اینکه دمای هوا ۵ شهر استان از ۵۰ درجه فراتر رفت، گفت: دمای هوای شبانکاره دشتستان از مرز ۵۴ درجه گذشت.
عبور دمای هوای استان بوشهر از ۵۴ درجه

محمدرضا انصاری در گفت‌وگو با آرانیوز در بوشهر، افزایش دما، شرجی و رطوبت هوا از پدیده‌های غالب در سطح استان و روی دریا دانست و اظهار داشت: بیشینه دمای هوا برخی از نقاط استان بوشهر از 50 درجه سلسیوس بیشتر شد.

وی با بیان اینکه دمای هوا 3 شهر دشتستان از 50 درجه فراتر رفت، تصریح کرد: دمای هوای شبانکاره در دشتستان 54.2 درجه ثبت شد که گرمترین نقطه ایران در شبانه‌روز گذشته معرفی شده است.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر دمای هوا آب‌پخش دشتستان را 51.6 درجه اعلام و خاطرنشان کرد: در شبانه‌روز گذشته دمای هوای مرکز دشتستان 50.6 درجه و مرکز دشتی 50.3 و تنگستان 50.2 درجه ثبت شده است.

عباسی، دمای هوا دیلم 47.6 و بهرگان 46.8 درجه اعلام کرد و گفت: دمای مرکز استان بوشهر در شبانه‌روز گذشته 40 درجه ثبت شده و این درحالی است که دمای هوا فردا بیش از 50 درجه در برخی نقاط استان خواهد رسید.

وی افزایش رطوبت و شرجی در استان بوشهر را از دیگر پدیده‌های هواشناسی این استان دانست و خاطرنشان کرد: میزان رطوبت و شرجی در عسلویه 86 درصد، دیر 84 درصد، خارگ 73 درصد و بوشهر 72 درصد بوده است.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر جهت وزش باد در استان را متغیر، غالباً جنوب غربی تا شمال غربی با سرعت 8 تا 32 و در طول روز تا 42 کیلومتر در ساعت اعلام کرد و افزود: ارتفاع موج دریا در نوار ساحلی استان بوشهر 30 تا 90 گاهی 120 سانتیمتر و در سواحل شمالی و مرکزی در ساعاتی از ظهر تا اوایل شب 60 تا 120 گاهی 150 سانتیمتر پیش‌بینی شده است.

 

 
نظرشما
آخرین اخبار