کد خبر: ۱۱۶۰۴۱
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۸
اعضای شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کردستان؛ احداث شهرک بهشت - فردوس در سقز را با ۱۴ رأی موافق و الحاق زمین روستایی با ۱۵ رأی موافق و یک رأی مخالف را به تصویب رساندند.
احداث یک شهرک جدید و الحاق زمین روستایی در کردستان

به گزارش آرانیوز از سنندج، اکبر محمدی پیش‌ازظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، با تأکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی تا پایان تیرماه جاری نسبت به جذب اعتبارات عرانی اقدام کنند، اظهار داشت: بودجه دستگاه‌ها باید با اولویت صرف اجرای پروژه‌های عمرانی شود.

وی با اشاره به مبنای جزء یک - بند 3 برنامه جهش تولید سال جاری و بند الف ماده 31 قانون تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها گفت: 10 درصد از اعتبارات تملک استانی برای اجرای پروژه‌های عمرانی با مشارکت بخش خصوصی اختصاص داده شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان با تأکید بر اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی باید پروژه‌های عمرانی را بر اساس 10 درصد اعتبارات تملک استانی و تا سقف 30 درصد اعتبار مورد نیاز پروژه‌ها اجرا کنند، تصریح کرد: طرح هر گونه موارد نیازمند مصوبه کارگروه مربوطه بوده که باید قبل از برگزاری جلسات شورای برنامه‌ریزی اخذ و سپس متناسب با عنوان جلسه مطرح شود.

وی تعلل در پاسخگویی به استعلامات را از دیگر چالش‌های شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان عنوان کرد و افزود: متأسفانه نصفی از دستگاه‌ها تاکنون علی‌رغم مکاتبات، هنوز پاسخ نداده و تا پایان تیرماه به آنان فرصت داده می‌شود در غیر اینصورت در جلسه آینده، اسامی آنان قرائت خواهد شد.

محمدی در بخش پایانی از سخنان خود با اشاره به مکاتبه‌ای که 11 تیرماه سالجاری به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها ابلاغ شد، اظهار کرد: تمام وظایف سازمان هدفمندی یارانه‌ها به استان‌ها از جمله کردستان تفویض شده است.

جهانگیر الیاسی مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان نیز در این جلسه پیرامون شهرک سقز به ارائه توضیحاتی پرداخت که معاون عمرانی استاندار کردستان به بخشی از طرح از جمله 3 راه دسترسی ایراد گرفتند.

به گزارش آرانیوز؛ در پایان با رأی اعضای شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کردستان؛ با احداث شهرک بهشت-فردوس در سقز 14 رأی موافق و الحاص زمین روستایی با 15 رأی موافق و یک رأی مخالف به تصویب رسید.

 
نظرشما
آخرین اخبار