کد خبر: ۱۱۶۰۴۴
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۰
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: طرح نظارتی ویژه ماه محرم از ۱۹ تیرماه آغاز و به مدت یک ماه ادامه دارد و بر روند فعالیت واحدهای صنفی نظارت مستمر صورت می‌گیرد که در این طرح ۴۲ نیروی بازرس همکاری دارند.
همکاری ۴۲ بازرس خراسان جنوبی در طرح نظارتی ویژه ماه محرم

به گزارش آرانیوز از بیرجند، احمد آریافر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به فرارسیدن ماه محرم تقاضا برای خرید اقلام مورد نیاز این ایام از جمله مواد پروتئینی و حبوبات از قبیل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن و اقلامی مانند قند و شکر و ظروف یکبار مصرف افزایش می‌یابد در این راستا، به منظور بازرسی و نظارت بر قیمت، تامین و توزیع و ارائه به موقع کالا و خدمات اولویت‌دار این ایام «طرح نظارتی ویژه ماه محرم» برای جلوگیری از هرگونه کمبود و افزایش غیر منطقی قیمت‌ها و بروز تخلفات احتمالی در سطح استان با محوریت این اداره‌کل اجرا می‌شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی افزود: این طرح با هدف نظارت بر شرکت‌های پخش، صنوف مرتبط مانند خوار و بار واحدهای صنفی عرضه کننده اقلام مورد نیاز این ایام برگزار می‌شود. این طرح از 19 تیرماه آغاز و به مدت یک ماه تا 19 مرداد ادامه دارد و بر روند فعالیت واحدهای صنفی نظارت مستمر صورت می‌گیرد. 42 نیروی بازرس اداره کل به همراه بازرسان اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی و اتحادیه‌های صنفی نیز در این طرح همکاری دارند.

آریافر خاطرنشان کرد: در زمان اجرای این طرح گشت‌های مشترکی با حضور نماینده تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در بازار تشکیل شده که روزانه قیمت ارزاق عمومی پرمصرف این ایام را رصد و نظارت می‌کنند.

وی تأکید کرد: بر اساس قانون نظام صنفی تمام واحد صنفی ملزم به درج قیمت کالا و نصب نرخنامه در معرض دید عموم و همچنین ارائه فاکتور و صورتحساب به مشتری هستند.سامانه 124 ستاد خبری اداره کل صنعت، معدن و تجارت در طول طرح به منظور تسریع در رسیدگی به امور، به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی است. همشهریان در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از گرانفروشی، عدم درج قیمت و... مراتب را به این سامانه اعلام کنند.

 
نظرشما
آخرین اخبار