کد خبر: ۱۱۶۰۴۸
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۸
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین شیخ احمد مطهری‌اصل با حکمی از سوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به‌ عنوان نمایندهٔ جدید ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی و امام‌جمعهٔ تبریز منصوب شد.
هفتمین امام‌جمعهٔ تبریز را بشناسیم/یار دیرین شهید آل‌هاشم

به گزارش آرانیوز از تبریز، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین احمد مطهری‌اصل، در سال 1341 در تبریز زاده شد. او فرزند مرحوم فرامرز از معتمدین و کسبهٔ محلهٔ سیلاب تبریز و برادر شهید داوود مطهری روحانی شهید شاخص آذربایجان‌شرقی است.

او پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی در شهر تبریز برای ادامهٔ تحصیل و فراگیری علوم دینی وارد حوزهٔ علمیهٔ تبریز شد و در حوزه‌های علمیه شهرهای مقدس قم و مشهد به تحصیل و تهذیب نفس پرداخت.

مطهری‌اصل، طی سال‌های 1373 تا 1388 درس خارج فقه را در محضر مقام معظم رهبری تلمذ کرد.

وی پس از سومین امام‌جمعهٔ شهید و ششمین امام‌جمعهٔ محبوب تبریز حضرت آیت‌الله سیدمحمدعلی آل هاشم از سوی مقام معظم رهبری از 20 تیر 1403 به نمایندگی ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امامت جمعۀ تبریز منصوب شده و هفتمین امام‌جمعهٔ تبریز است.

این روحانی تبریزی با تحصیلات حوزوی تا مقطع سطح چهار، به مدت 10 سال استاد مدارس علوم دینی، 20 سال استاد دانشگاه، هشت سال امام جمعه موقت تبریز بوده و از سال 1396 تا سال 1401 مدیریت حوزه‌های علمیه آذربایجان‌شرقی را بر عهده داشته است.

سابقهٔ 22 ساله ایشان در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سابقهٔ پنج ساله در معاونت پژوهشی این سازمان از دیگر فعالیت‌های حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مطهری‌اصل بوده است.

این روحانی تبریزی و یار دیرین شهید آیت‌الله آل‌هاشم در دوران دفاع مقدس نیز به‌عنوان روحانی بسیجی و از نیروهای لشکر عاشورا در جبهه‌های حق علیه باطل حضور فعال داشته، با فرماندهان صاحب‌نام و اثرگذار هم‌رزم بوده و در دفاع از شهر سوسنگرد و آزادسازی شهر بستان نقش داشته است.

 
نظرشما
آخرین اخبار