کد خبر: ۱۱۶۰۵۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۷
فرمانده هنگ مرزی مریوان از مهار ۷۶ رأس احشام سبک قاچاق به ارزش ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در نوار مرزی این شهرستان خبر داد.
مهار ۷۶ رأس احشام سبک قاچاق در مرز مریوان

سرهنگ مجید دالوند در گفت‌وگو با آرانیوز در مریوان، از مهار احشام قاچاق در نوار مرزی خبر داد و اظهار داشت: در راستای تشدید مبارزه با قاچاق، مرزبانان با مجموعه‌ای از اقدامات اطلاعاتی مبنیبر اینکه افرادی سود جو قصد خارج کردن تعدادی احشام به کشور عراق را دارند، منطقه را تحت کنترل خود گرفتند. مأموران مرزبانی مریوان در یک عملیات منسجم و دقیق 76 رأس گوسفند قاچاق را مهار و از خروج غیرقانونی آنها از کشور جلوگیری کردند.

وی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی احشام مکشوفه را 11 میلیارد و 600 میلیون ریال برآورد کردند، عنوان کرد: در این عملیات که قاچاقچیان غافلگیر شدند و توان مقابله با مأموران را نداشتند ضمن رها کردن احشام با بهره‌گیری از وضعیت توپوگرافی منطقه از محل متواری شدند.

فرمانده هنگ مرزی مریوان با بیان اینکه مرزبانان از قاچاق به آن سوی کشور جلوگیری و قاچاقچیان را در رسیدن به هدف شوم خود ناکام گذاشتند، عنوان کرد: قاچاقچیان به محض مشاهده نیروهای مرزبانی، از محل متواری شدند که تلاش جهت دستگیری آنان ادامه دارد.

دالوند هشدار داد: سودجویان و قاچاقچیان بدانند همبستگی و تعامل مرزبانان و مرزنشینان در حفظ و حراست از مرزهای جمهوری اسلامی ایران در خطه کردستان بیشتر از هر زمان ممکن بوده و با تلاش شبانه‌روزی و روحیه جهادی عرصه را بر سودجویان و قاچاقچیان تنگ خواهیم کرد.

 
نظرشما
آخرین اخبار