کد خبر: ۱۱۶۰۵۱
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۳
مدیر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق لرستان از افزایش مصرف برق در این استان خبر داد.
افزایش مصرف بخش خانگی و تجاری در لرستان

قباد رستمی در گفت­‌وگو با آرانیوز در خرم­‌آباد با اشاره به میزان مصرف برق لرستان، گفت: مصرف برق این استان در حال حاضر حدود 760 مگاوات است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود 8 درصد مصرف در روز و 5 درصد در شب را داریم.‌

وی افزود: بیشترین میزان مصرف برق در لرستان با 480 مگاوات از مجموع 760 مگاوات مربوط به بخش خانگی و تجاری است.

مدیر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق لرستان عنوان کرد: ما برای جلوگیری از قطعی برق خانه‌های مردم، مراکز عمومی از جمله بیمارستان‌ها و سایر مراکز خدمات‌رسان ناچاریم در بخش صنعت و کشاورزی به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که در بخش خانگی و مراکز درمانی خاموشی نداشته باشیم.

وی بیان کرد: از مصرف­‌کنندگان بخش تجاری و خانگی تقاضا داریم از وسایل پرمصرف غیرضروری مثل ماشین لباس­شویی، جاروبرقی و اتو، ماشین ظرفشویی و سایر وسایل پرمصرف از ساعت 12 ظهر تا 18 عصر و همچنین از ساعت 21 تا 23 شب استفاده نکنند.

رستمی اذعان کرد: وزارت نیرو امسال جوایز بسیار خوب و ارزنده ای برای مشترکینی که در مقایسه با سال قبل حدود 15 درصد مصرف برق خود را کاهش بدهند ­در نظر گرفته­ است.

مدیر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق لرستان خاطرنشان کرد: مشترکینی که 15 درصد مصرف خود را کاهش بدهند در قرعه‌کشی 300 خودروی دنا و 206 بین مشترکین کم­‌مصرف شرکت خواهند کرد و همچنین برای این مشتریان جوایز دیگری در نظر گرفته شده‌ است.

رستمی تصریح کرد: در لرستان تنها برای شهرستان پلدختر تعرفه گرمسیری محاسبه می‌شود و غیر از پلدختر هر مشترکی که از کولر گازی استفاده کند هزینه برق مصرف آن زیاد خواهد بود. 

 
برچسب ها: استان لرستان
نظرشما
آخرین اخبار