کد خبر: ۹۴۰۶۵
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۷
طبق آخرین اطلاعات از ستاد مقابله با کرونا؛
سمنان- طبق آخرین اطلاعات از ستاد مقابله با کرونا، در بازه زمانی ۲۴ ساعت گذشته، ۸۳ ابتلای قطعی به بیماری کرونا در سراسر استان سمنان به ثبت رسیده است.

ثبت ۸۳ ابتلای قطعی کرونا در استان سمنان/ آمار شیوع همچنان بالاست

به گزارشآرانیوز ستاد مقابله با کرونا بر اساس آمارهای احصا شده از دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود اعلام کرد طی بازه زمانی ۲۴ ساعت منتهی به ابتدای سه شنبه ۳۷۱ نفر در سراسر استان سمنان با علائم مشکوک به کرونا به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کردند که نسبت به هفته گذشته در همین روز، بیشتر شده است.

از این تعداد ۸۳ تست مثبت اعلام شد و به عبارت دیگر ۸۳ مورد قطعی کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر به تعداد مبتلایان به کرونای استان سمنان افزوده شده است.

تعداد تست مثبت البته در قیاس با هفته گذشته در چنین روزی به میزان چشم‌گیری کاهش یافته اما به معنای کاهش شیوع بیماری نیست و همچنان مسئولان بهداشت و درمان استان سمنان تاکید دارند که آمار شیوع کرونا بالا است.

۷۰ نفر از این تعداد به صورت سرپایی خدمات درمانی را از بیمارستان‌ها دریافت کردند تا دوران نقاهت را در منزل بگذرانند و ۱۳ نفر نیز به تعداد بستری‌های بیمارستان‌های استان افزوده شد. گفتنی است آمار تعداد بستری‌ها نیز نسبت به هفته گذشته اندکی کمتر شده است.

در ۲۴ ساعت گذشته البته هیچ بیمار کرونایی خوشبختانه جان خود را از دست نداد اما بیماران بسیاری در بیمارستان‌های استان بستری هستند. هم اکنون ۲۶ نفر در بخش آب سی یو یا همان مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند که به گفته رؤسای دانشگاه علوم پزشکی حال نسبتاً وخیمی دارند

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است لذا آمار بیماری کرونا در این استان تلفیقی از آمار احصایی این دو دانشگاه محسوب می‌شود. از سوی دیگر باید گفت شاهرود، دامغان و سمنان در وضعیت قرمز، میامی و گرمسار در وضعیت زرد، مهدی شهر و سرخه در وضعیت نارنجی و آرادان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد.

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار