کد خبر: ۹۷۹۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۷
مدیرعامل شرکت طلای زرشوران گفت: با مدل‌های جدید اعتباری فروش شمش طلا که برای خریداران در نظر گرفته شده، در دو ماه اخیر فروش طلا در بورس کالا ۱۰ برابر شده است.
فروش طلا در بورس کالا ۱۰ برابر شد

به گزارش آرانیوز، ابوذر شکری در نشستی خبری با اشاره به اینکه با اکتشافات اخیر انجام شده در زرشوران، میزان ذخیره ماده معدنی آن به 42 میلیون تن رسیده است، گفت: با اجرایی شدن فاز دوم توسعه آن ظرفیت تولید به دو برابر خواهد رسانید.

وی افزود: تا یک ماه آینده فاز دوم توسعه زرشوران به مناقصه و آگهی خواهد شد و کلنگ آن تا عید آینده بر زمین خواهد خورد. شکری تصریح کرد: ظرفیت اسمی زرشوران 1.5 تن در سال است، اما حدود یک تن در سال تولید می‌کند که با فاز توسعه به سالیانه سه تن خواهد رسید. البته سال 91 فاز دوم توسعه زرشوران به مناقصه رفته بود، اما به دلیل عدم پرداخت پیش پرداخت ارزی انجام نشد.

شکری افزود: با این حال بلاتکلیفی فاز توسعه قبلی و همچنین قرار گرفتن آن در فهرست سازمان خصوصی‌سازی دو مانع اصلی آن بود که اکنون از دستور کار خصوصی‌سازی خارج شده است و می‌توان فاز توسعه را اجرایی کرد. مدیرعامل شرکت طلای زرشوران خاطرنشان‌کرد: اکنون ظرفیت اکتشافات در زرشوران به 42 میلیون تن رسیده که سالیانه 660 هزار تن آن استخراج می‌شود و تولید سالیانه آن حدود یک تن است، با اجرایی شدن فاز دوم توسعه به ظرفیت دو برابری تولید یعنی سه تن در سال خواهد رسید.

وی با اشاره به برنامه‌های آتی در این مجموعه، بیان‌داشت: حلقه چهارم پس از اکتشاف، استخراج و فرآوری، تبدیل شمش طلا به زیورآلات و به عبارتی finish product است که در قالب شهرک طلا با مجمع طلاسازی در منطقه تکاب برنامه‌ریزی شده و مطالعات امکان‌سنجی آن در حال انجام است.

شکری اظهار داشت: چنانچه طرح مذبور در تکاب اقتصادی بود، در این منطقه اجرایی خواهد شد و در غیر این صورت در مناطقی همچون تهران که توجیه اقتصادی دارد به اجرا خواهد رسید و منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه امام خمینی(ره) نیز برای این مهم در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه گفت: اکنون شمش طلای تولیدی این مجموعه هر دو هفته یک بار در بورس کالا عرضه و قیمتگذاری می‌شود و به‌ویژه با مدل‌های جدید اعتباری که برای خریداران در نظر گرفته شده، در دو ماه اخیر فروش طلا در بورس کالا 10 برابر شده است.

مدیرعامل شرکت طلای زرشوران بیان‌داشت:  اکنون شمش طلا به صورت سه ماهه و اعتباری در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و این مدت برای کارگاه‌ها و تولیدکنندگان زیورآلات 6 ماهه و اعتباری در قبال ارائه تضمین معتبر خواهد بود.

انتهای پیام/

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار