کد خبر: ۱۰۲۶۲۸
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۱
چمران:
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینک هزینه ساخت و بهره‌برداری هر کیلومتر از مترو تا هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان است، یادآور شد: باز بودن درب مترو ممکن است به دلیل خرابی‌ ناگهانی باشد.

واگذاری شرکت بهره‌برداری مترو صحت ندارد/ هزینه یک کیلومتر مترو تا ۱۲۵۰ میلیارد تومان

به گزارش آرانیوز مهدی چمران در حاشیه یکصد و چهل و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به دستور جلسات امروز شورا، اظهار کرد: طرح اصلاحیه بهای خدمات آتش‌نشانی در این جلسه بررسی خواهد شد.

وی با بیان اینکه عقب افتادگی در بررسی باغات را داریم، یادآور شد: چند گزارش حسابرسی و چند مورد بررسی پلاک‌های ثبتی هم در دستور این جلسه است.

چمران با اشاره به خبر واگذاری شرکت بهره برداری مترو به بخش خصوصی، خاطرنشان کرد: چنین چیزی را بنده نشنیده ام و عملی نیز نیست. مترو مصوبه دولت است و برای اینکه سریع‌تر پیش برود اداره بخشی از آن به شهرداری واگذار شد و هیچ بخش خصوصی نمی‌تواند آن را اداره کند چراکه درآمدزایی ندارد و هزینه‌های آن وحشتناک است.

وی با بیان اینک هزینه ساخت و بهره برداری هر کیلومتر از مترو تا هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان است، یادآور شد: باز بودن درب مترو ممکن است به دلیل خرابی‌ ناگهانی باشد؛ مترو استاندارد سخت و سنگینی دارد که باید رعایت شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: هنوز شورا ستاد مدیریت محلات را تشکیل نداده و قرار بر این بود این هفته یا هفته آینده ستاد شکل بگیرد، شورا و شهرداری باید هریک ۶ نفر را معرفی کنند و ۶ تا ۷ نفر نیز از محلات مشخص شوند که شهرداری نیروهای خود را معرفی کرده است.

به گزارش شهر، چمران در صحن شورا نیز با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی، خاطرنشان کرد: با اینکه ما به این موضوع ایراد وارد می کنیم و ناراحتی هایی نیز برای مردم آن منطقه داشته، اما برگزاری نمایشگاه کتاب رویداد فرهنگی ویژه ای است. با وجود اختلاف نظرات، شهرداری و شورا برای این رویداد فرهنگی کمال همکاری را داشته اند.

وی همچنین تصریح کرد: خروج مصالح ساختمانی و پاکسازی مصلی توسط شهرداری به ویژه منطقه هفت انجام شد؛ شهرداری حمایت لازم را انجام داد اما همچنان بر این موضوع تأکید داریم که مصلی و نمایشگاه بین المللی محل مناسبی نیست و همانطور که دادستان کل کشور موضوع را پیگیری کرده ما نیز مساله انتقال نمایشگاه را دنبال می کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه از ۲۰ سال پیش می گویند قرارداد نمایشگاه را سه ساله منعقد کرده اند، گفت: به نظر می رسد هنوز سه سال به پایان نرسیده است؛ ممکن است عصبانیت مردم کار دستشان بدهد و باید مراقب باشند.

انتهای پیام/

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار