کد خبر: ۱۰۲۷۳۴
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۲
وزیر اطلاعات:
حجت‌الاسلام «خطیب» هشدار داد که معاندان در صورت ایجاد ناامنی برای جمهوری اسلامی با هرگونه اقدامی در مرز‌ها، با پاسخ قاطع و کوبنده فرزندان این ملت در نیرو‌های مسلح و دستگاه‌های امنیتی مواجه خواهند شد.

حجت‌الاسلام خطیببه گزارش آرانیوز حجت‌الاسلام‌ «سید اسماعیل خطیب» وزیر اطلاعات در بیست و سومین همایش دادستان‌های عمومی و انقلاب، نظامی و ویژه روحانیت سراسر کشور که در مشهد برگزار شد، با اشاره به برخی حوادث، اتفاقات و رویداد‌های مهم سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: بر اساس اسناد و مدارک به‌دست‌آمده، در جریان اغتشاشات سال گذشته بیش از ۲۰۰ رسانه، ۳۵ اندیشکده و ده‌ها سرویس اطلاعاتی علیه جمهوری اسلامی ایران فعالیت داشتند.

حجت‌الاسلام خطیب افزود: جنگ رسانه‌ای که در جریان اغتشاشات سال گذشته توسط دشمنان ملت ایران اجرا شد، بسیار قوی‌تر از آن قضایایی بود که در برخی خیابان‌های کشور اتفاق افتاد که با هوشیاری مردم، نظام جمهوری اسلامی ایران و دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی کشور، ابعاد مختلف جنگ ترکیبی سال گذشته را به‌خوبی درک کرده و در نهایت سرافرازانه از این جنگ بیرون آمدند.

وزیر اطلاعات در ادامه، حضور باشکوه مردم در برنامه‌های ملی و مذهبی سال گذشته را خنثی‌کننده توطئه‌ها و نقشه‌های دشمن دانست و گفت: تنها چند روز بعد از حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن سال گذشته، ده‌ها سرویس اطلاعاتی اروپایی و غیراروپایی درخواست ارتباط با جمهوری اسلامی ایران داشتند و این در حالی بود که در جریان اغتشاشات سال گذشته، قالب رؤسا، شخصیت‌ها و مسئولان همین دولت‌ها در حال ایجاد اجماع علیه جمهوری اسلامی ایران بودند و کار نظام را تمام‌شده می‌دانستند.

وی اضافه کرد: در کنار هوشیاری مردم، ارتباطات، تعاملات و توافقات داخلی و خارجی دولت در سال گذشته، یکی دیگر از عوامل شکست دشمنان در اجرای توطئه‌هایشان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران بود.

حجت‌الاسلام خطیب با اشاره به وضعیت اقتصادی و معیشت مردم عنوان کرد: با توجه به شرایطی که با آن روبه‌رو هستیم و تمام همتی که دولت به کار گرفته است، شاهد رشد اقتصادی هستیم و فروش نفت و میعانات با جهش همراه بوده است و یا شاهد کاهش تورم به‌طور نسبی در سال گذشته بودیم.

وزیر اطلاعات ادامه داد: همچنین تعاملات خارجی دولت و توافقنامه‌های میان کشورمان با چین و روسیه، و توافقات منطقه‌ای با عربستان و امارات، طبیعتاً توانسته مقدار زیاد و قابل‌توجهی شرایط فشار تحریمی و حداکثری را که دشمنان طراحی کرده بودند، کاهش دهد. تلاش شده است مقدار قابل‌توجهی از سرمایه‌های بلوکه‌شده کشور برگردد و در راستای منافع کشور قرار بگیرد و در بحث صادرات با جهش خوبی روبه‌رو هستیم.

وی با اشاره به عفو گسترده سال گذشته متهمان و محکومان نیز گفت که این اقدام در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، پیام اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی ایران به جهانیان بود که باید از قوه قضائیه تقدیر کرد.

حجت‌الاسلام خطیب با اشاره به ضربات پی‌درپی دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی کشور به گروهک‌های تروریستی و شبکه‌های جاسوسی و نفوذ در سال ۱۴۰۱، بیان کرد: این ضربات سبب شد که دشمن اعتراف کند ایران توانسته است در حوزه امنیت خود، شرایط بازدارندگی ایجاد کند.

وزیر اطلاعات در ادامه ضمن تشریح برنامه‌های دشمنان در سال ۱۴۰۲ عنوان کرد: در سال جاری نیز جنگ ترکیبی دشمن به شکل‌های مختلف ادامه خواهد داشت و لازم است که ما برآورد اطلاعاتی و امنیتی دقیقی در مواجهه با این جنگ ترکیبی داشته باشیم.

وی با اشاره به دستگیری تیم تروریستی مرتبط با رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر که از مرز‌های غربی به کشور وارد شده بود، گفت: با همکاری دولت جدید عراق و تضمین‌های داده‌شده، امیدواریم شاهد برقراری امنیت در مرز‌های غربی و عدم تکرار چنین حوادثی باشیم و مسئولیت اقلیم کردستان عراق را یادآوری و بر آن تأکید می‌کنیم.

حجت‌الاسلام خطیب هشدار داد که معاندان در صورت ایجاد ناامنی برای جمهوری اسلامی با هرگونه اقدامی در مرز‌ها، با پاسخ قاطع و کوبنده فرزندان این ملت در نیرو‌های مسلح و دستگاه‌های امنیتی مواجه خواهند شد.

وزیر اطلاعات ضمن اشاره به برخی برنامه‌های دشمنان برای انجام اقدامات ایذایی و قاچاق سلاح و مهمات به داخل کشور از طریق مرز‌های زمینی، تأکید کرد: دادستان‌ها و ضابطان باید توجه داشته باشند که در قبال آن دسته از حوادث و اتفاقاتی که در پشت‌صحنه آن دشمنان قرار دارند، موضوع را با دقت نظر و اِشراف کامل دنبال کنند؛ لذا باید از قضات شجاع و انقلابی دوران اغتشاشات و همراهی آن‌ها با نیرو‌های امنیتی و انتظامی به‌صورت ویژه تقدیر و تشویق شوند.

وی با بیان اینکه امروز دشمن تلاش می‌کند با بهره‌گیری از برخی آسیب‌های اجتماعی در کشور، آن را به هنجارشکنی و عادی‌سازی فضای ناهنجاری تبدیل کند، افزود: خنثی‌سازی این توطئه دشمنان نیز نیازمند تلاش، همت و تدبیر همه مسئولان به‌ویژه قوه قضائیه است.

حجت‌الاسلام خطیب در ادامه، به تشریح برخی چالش‌های پیشرانی پرداخت که کشور با آن‌ها مواجه است و در همین راستا گفت: در سال جاری مسئولان برای کاهش مشکلات و فشار‌های معیشتی زندگی مردم، نهایت تلاش خود را به کار خواهند گرفت.

وزیر اطلاعات در بخش‌های دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در سال گذشته به‌شدت نسبت به سال‌های قبل زمین‌گیر شد، عنوان کرد: دلیل اصلی این موضوع آن بود که رژیم صهیونیستی در سال گذشته با آفند‌ها و تهاجم‌های متقابل و جدی روبه‌رو شد؛ طی روز‌های گذشته نیز شاهد اعتراف صریح نتانیاهو بودیم که گفت «اجازه نمی‌دهم ایران طناب وحشت به دور گردن اسرائیل بیندازد».

وی در ادامه اظهار داشت: وزارت اطلاعات در سال ۱۴۰۲ نهایت تلاش خود را در جهات مختلف ازجمله مبارزه با رژیم صهیونیستی، مبارزه با تروریسم، مبارزه با نفوذ و جاسوسی و همچنین مبارزه با فساد و ناکارآمدی، در عین توجه به صیانت دارایی‌های انسانی و امکاناتی و آفند نسبت به دشمن، به کار خواهد گرفت و امیدواریم که مجموعه‌های اطلاعاتی در سال جاری بتوانند با کمک قوه قضائیه نقش جدی‌تری از خود بروز بدهند.

حجت‌الاسلام خطیب تصریح کرد: در شرایط اقتصادی کنونی، نیازمند آن هستیم که از تولید، اشتغال و سرمایه‌گذاری در کشور حمایت کنیم و در برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات خود به این نکات توجه داشته باشیم.

وزیر اطلاعات با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری گفت: دشمن بر اساس مستندات موجود راهبردی را برای انتخابات تعریف کرده است؛ بنابراین حضور و مشارکت مردم در انتخابات، نقش مهمی در پیشرفت کشور دارد و تعامل و ارتباط با مردم نقش‌آفرین است.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب پیرامون امیدآفرینی در جامعه افزود: در مصاحبه‌ها، اظهارنظر‌ها و سخنرانی‌ها باید به این نکته توجه شود که این اظهارات، چه اندازه می‌تواند امیدزایی داشته باشد و چقدر می‌تواند به آنچه اختلاف، سوءتفاهم، فضاسازی و شایعه‌پراکنی است، دامن بزند.

حجت‌الاسلام خطیب در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم دستگاه قضا در عرصه جهاد تبیین نیز بتواند با همکاری مجموعه‌های اطلاعاتی و امنیتی کشور، نقش پررنگ و اثرگذاری را در کشور ایفا کند؛ لذا باید از قضات شجاع و انقلابی دوران اغتشاشات و همراهی آن‌ها با نیرو‌های امنیتی و انتظامی به‌صورت ویژه تقدیر به عمل آید و آن‌ها تشویق شوند.

انتهای پیام/ 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار