کد خبر: ۱۰۷۹۱۵
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۶
ایسنا : رئیس جمهور اوکراین در سخنانی اعلام کرد که حتی اگر حمایت آمریکا در زمینه های مالی و نظامی را نداشته باشد باز هم به جنگ با روسیه ادامه خواهد داد.

زلنسکی به سیم آخر زد/ بدون آمریکا هم به جنگ ادامه می‌دهیم

به گزارش آرانیوز ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین در مصاحبه‌ای با خبرگزاری رویترز بیان کرد: اگر ایالات متحده آمریکا کمک‌های نظامی و مالی خود به کی‌یف را متوقف کند، اوکراین همچنان به جنگ با روسیه ادامه خواهد داد.

او این اظهارات را در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تغییرات سیاسی در آمریکا و احتمال پیروزی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در انتخابات ۲۰۲۴ نگرانی برای اوکراین به دنبال خواهد داشت یا خیر، عنوان کرد.

زلنسکی در ادامه با اشاره به اراده مردم اوکراینی تاکید کرد: اگر سیاست خارجه آمریکا تغییر کند، ما بدون کمک‌های آن‌ها هم جنگ با روسیه را ادامه خواهیم داد. تنها راه توقف این جنگ، خروج نیروهای روسیه از تمامی سرزمین‌های ما است. البته مطمئنم که نیروهای مسکو این کار را انجام خواهند داد.

رئیس‌جمهور اوکراین هیچ جزئیات دیگری را در این خصوص مطرح نکرد.

ولودیمیر زلنسکی در پیرو اظهاراتش و سوال خبرگزاری رویترز خاطر نشان کرد: هرشخصی که رئیس‌جمهور آمریکا شود اگر نسبت به تمامی چالش‌ها، نتایج و خسارات جنگ مطلع باشد، به اوکراین کمک خواهد کرد.

دونالد ترامپ که کاندیدای جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا است بارها گفته که اگر بار دیگر وارد کاخ سفید شود، می‌تواند به سرعت جنگ اوکراین را خاتمه دهد. درحالیکه جو بایدن، رئیس‌جمهور کنونی آمریکا قول داده کمک نظامی را تا مادامی که لازم باشد به اوکراین بدهد، ترامپ هشدار داده که این سیاست خطر وارد شدن آمریکا به جنگ‌ جهانی سوم را با روسیه مسلح به سلاح اتمی افزایش می‌دهد.

رئیس‌جمهور اوکراین همچنین روز پنچشنبه با شرکت در یک رویداد سالانه خبرگزاری رویترز از طریق ویدئو کنفرانس، درباره ضدحمله نیروهای این کشور گفت: «ما برنامه‌ای داریم.»

وی افزود: نمی‌توانم همه جزئیات را به اشتراک بگذارم، اما گام‌های آهسته‌ای رو به جلویی را در قسمت جنوب و شرق داریم.

پس از آنکه برخی مقامات اوکراینی و غربی نسبت به شکست ضدحمله اوکراین اذعان کردند، رئیس‌جمهور این کشور چندی پیش مسؤولیت تازه و خطیری را برعهده نیروهایش گذاشت و دستور داده «هر روز ۵۰۰ متر» پیشروی کنند.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه هم پس از اعلام این دستور طی مصاحبه‌ای با «پاول زاروبین» خبرنگار سرشناس روس اظهار کرد: ضدحمله ادعایی اوکراین کاملا شکست خورده‌است. با این حال ما می‌دانیم که طرف مقابل آماده حملات جدیدی در برخی از نقاط عملیات می‌شود. بنابراین ما به اقدامات آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار