کد خبر: ۱۰۸۵۹۵
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۲
رئیس سازمان برنامه و بودجه در تشریح جزئیات بودجه 1403، گفت: رئیس‌جمهور در اولین روز برگزاری مجلس در هفته آینده در جلسه حضور پیدا کرده و بودجه را به مجلس ارائه می‌کند.

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه: رئیس‌جمهور هفته آینده بودجه 1403 را به مجلس ارائه می‌کندبه گزارش آرانیوز، داوود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه صبح امروز (سه‌شنبه، ۷ آذرماه)‌ در نشست خبری تشریح جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۳ کل کشور که با حضور علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت برگزار شد، گفت:  لایحه بودجه در دو قسمت ارائه  می شود؛ بخش اول، ناظر به احکام و تبصره هاست به علاوه ارقام کلان مربوط به بودجه به ویژه منابع بودجه عمومی و همچنین تراز های مهم به ویژه طراز عملیاتی است. زمان بندی هم قدری به جلو آمده است. در آبان ماه می بایست بخش اول را ارائه می کرد و پس از آن، بخش دوم باید تقدیم مجلس شود که نظار به جریان مصارف بودجه است.

وی افزود: دولت در زمان بندی مقرر بخش اول لایحه را تنظیم و ارسال کرد البته باتوجه به اینکه مجلس تا اول آذر ماه درگیر رسیدگی به قانون برنامه هفتم بود فرصت حضور برای تقدیم لایحه فراهم نشد و با توجه به تعطیلات هفته جاری در مجلس در اولین روز برگزاری مجلس در هفته آینده رییس جمهور در مجلس حضور پیدا می‌کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه، اظهار کرد: از تغییری که نمایندگان مجلس در ارتباط با فرآیند رسیدگی و ارائه بودجه تصویب کردند، استقبال می کنیم. تقدیم این لایحه با دو مناسبت دیگر هم همراه شد. به تازگی از لایحه برنامه هفتم وریسیدگی به آن فارغ شدیم و خیلی از احکامی که در سالهای گذشته در بودجه می آوردیم در قانون برنامه هفتم پیش بینی کردیم پس نیازی به تکرار آن احکام در لایحه نیست.

وی ادامه داد:‌دولت لایحه‌ای را ارایه کرده بود تحت عنوان بخش سوم مواد الحاقی به قانون تنظیم مقررات دولت در این بخش احکامی که پر تکرار بودند در لوایح و قوانین بودجه تجمیع شد و در هفتاد ماده در اواخر سال گذشته تقدیم مجلس شد بنابراین؛ این احکام جمله دائمی به خود بگیرد. کار رسیدگی به این لایحه در کمیسیون مجلس تمام شده است و در دستور رسیدگی در صحن قرار دارد و در اولویت رسیدگی در صحن هم قرار دارد یعنی احتمالا در هفته آینده یا هفته بعد در صحن مجلس بررسی می شود البته طلیهی است که تصویب آن وقت زیادی از مجلس نخواهد گرفت.

 

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار