کد خبر: ۱۰۸۹۴۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۲
مخبر در دیدار با عرنوس؛
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: ایران نگاه ویژه‌ای نسبت به سوریه دارند و آرامش، استقلال، موفقیت و رفاه مردم سوریه را از اولویت‌های خود می‌داند.

ایران نگاه ویژه‌ای به سوریه دارد

محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور صبح امروز در دیدار حسین عرنوس، نخست وزیر سوریه گفت: دولت و ملت ایران نگاه ویژه‌ای نسبت به سوریه دارند و آرامش، استقلال، موفقیت و رفاه مردم سوریه را از اولویت‌های خود می‌دانند.

وی با اشاره به حوادث و جنایاتی که این روز‌ها توسط رژیم صهیونیستی در غزه اتفاق می‌افتد، تصریح کرد: این روز‌ها دنیا شاهد اتفاقاتی کم نظیر در تاریخ است و جنایاتی که در غزه علیه زنان و کودکان این کشور رخ می‌دهد در حقیقت جنایت علیه بشریت، نسل کشی و جنایت جنگی به شمار می‌رود که همگی از موارد اقدامات مجرمانه هستند، اما متاسفانه مجامع بین المللی هیچ عکس العمل مناسبی در برابر این جنایات از خود نشان نمی‌دهند. بیشترین عصبانیت آمریکا و رژیم صهیونیستی به دلیل شکسته شدن هیمنه آن‌ها در عملیات طوفان الاقصی است چرا که تصورات نادرستی از قدرت خود داشتند و این تصور را نیز به همه دنیا القاء کرده بودند.

وی با بیان اینکه «خوشبختانه رژیم صهیونیستی و آمریکا برخلاف تصورشان نتوانستند به اهداف خود در غزه برسند»، افزود: به لطف الهی محور مقاومت امروز به درختی تناور و قوی تبدیل شده که دشمنان در برابر آن ناتوان هستند. همانگونه که گروه تروریستی داعش بعنوان لشکر نیابتی آمریکا با مقاومت جانانه دولت و ملت سوریه نتوانست به اهداف خود دست پیدا کند، هم اکنون نیز رژیم صهیونیستی با مقاومت سرسختانه مردم غزه نخواهد توانست بر منطقه مسلط شود.

معاون اول رئیس‌جمهور تصریح کرد: امروز دشمنان در برابر مقاومت دولت و ملت سوریه مایوس شده و بخشی از آن‌ها از این کشور خارج شدند که امیدواریم شاهد خروج کامل آن‌ها از سوریه و منطقه باشیم.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار