کد خبر: ۱۰۹۳۳۵
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۲
وزارت بهداشت غزه می‌گوید که ارتش اسرائیل 240 نفر را در بیمارستان العوده بدون آب و غذا و دارو به اسارت گرفته است.
ارتش اسرائیل بیمارستان العوده غزه را به مقر نظامی تبدیل کرد

به گزارش آرانیوز، بیمارستان العوده در منطقه «جبالیا» در شمال غزه از ۵ دسامبر تاکنون در محاصره ارتش اسرائیل قرار دارد، به گفته «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه، نه آبی وارد می‌شود نه غذا و نه دارویی و ۲۴۰ نفر داخل بیمارستان در شرایط اسارت گونه قرار گرفته‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت غزه همچنین گفت که ارتش اسرائیل بیمارستان العوده را به مقر نظامی تبدیل کرده است.

او افزود:‌ «از جامعه جهانی حیرت زده‌ایم که جنایات نظامیان اشغالگر اسرائیل در شمال غزه را می‌بیند و سکوت کرده است، در شرایطی که خدمات بهداشتی به دلیل تخریب بیمارستان‌ها و از کار افتادنشان، وجود ندارد».

دکتر اشرف القدره تأکید کرد که این شرایط به معنای اصرار ارتش اسرائیل برای انجام نسل‌کشی در غزه است.

همزمان «منیر البرش» مدیر کل وزارت بهداشت غزه نیز گفت که ارتش اسرائیل وارد بیمارستان شده و پنج نفر از کادر پزشکی از جمله دکتر «احمد مهنا» رئیس بیمارستان را بازداشت کرده و با خود برده است.

«محمد صلحه»، یکی از مدیران بیمارستان العوده نیز هفته گذشته خبرگزاری رویترز گفته بود که تانک‌های اسرائیلی چند روز است که این بیمارستان را محاصره کرده‌اند و هر کس که قصد ترک این بیمارستان را داشته هدف قرار می‌دهند.

طبق آخرین اطلاعیه وزارت بهداشت غزه، تاکنون بیش از ۱۹۴۵۳ نفر در غزه به شهادت رسیده و حدود ۵۲.۳ هزار نفر نیز زخمی شده‌اند که اکثر آن‌ها زنان و کودکان هستند.

پایان پیام/

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار