کد خبر: ۱۱۰۰۹۷
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۴
خطیب نماز جمعه تهران:
ابوترابی‌فرد گفت: حضور پر شور مردم در کنار صندوق‌های رای در وهله اول مهمترین تجلی اراده ملت و پیام آور وحدت ملی و زمینه ساز جابه جایی قدرت است.

حضور مردم پای صندوق‌های رای مهمترین تجلی اراده یک ملت است

حجت‌الاسلام سید محمد حسن ابوترابی‌فرد خطیب نماز جمعه تهران اظهار کرد: مردم سالاری ما از نگاه رهبری ریشه اسلامی دارد و پایه و اساس حق مردم در انتخابات،  اسلام بوده و  این حرف رهبری است.

وی گفت: مردم سالاری ما متکی بر یک مبنای مستحکم اسلامی است. رهبری عنوان می‌کنند که یکی از عرصه‌هایی که امام به آن تاکید داشت و برای همیشه ماندگار کرد مسئله حضور مردم در انتخاب ،مسئولان نظام و منتهی شدن مسئولیت‌ها به اراده و خواست مردم است و می‌توان گفت که نقطه تلاقی نظام جمهوری اسلامی با نظام لیبرال غرب جایگاه مردم سالاری و جمهوریت در نظام اسلامی است که بر آمده از اندیشه‌های ناب اسلامی است.

ابو ترابی فرد افزود: حضور پر شور مردم در کنار صندوق‌های رای در وهله اول مهمترین تجلی اراده ملت است و پیام آور وحدت ملی و زمینه ساز جابه جایی قدرت و گردش نخبگانی است. این اقدام یکی از مهمترین عوامل افزایش قدرت و ارتقای کارآیی نظام و افزایش امنیت و سرمایه اجتماعی است.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: با توجه به نقش محوری رقابت و تاکید رهبری بر این که میدان برای مسابقه جناح‌های سیاسی و نظرات متفاوت باز باشد شایسته است مسئولین محترم در دستگاه‌های نظارتی و اجرایی  و شورای نگهبان از تمام ظرفیت‌های قانونی برای انجام این مهم به نحو شایسته استفاده کنند و ملت بزرک ایران در دو انتخابات پیش رو با حضور عزت آفرین و اقتدار آفرین خود برگ زرینی بر برگ‌های زرین انقلاب اسلامی بیافزایند.

وی ادامه داد: موضوع غزه مهمترین مسئله امروز جهان اسلام است و نزدیک به ۱۰۰ روز است که آمریکایی‌ها و ارتش رژیم صهیونیستی نه تنها غزه و کرانه باختری بلکه تمام کرامت انسانی و اخلاقی پذیرفته شده را در این دنیا بمباران کرده اند. 

ابوترابی تاکید کرد: صهیونیست‌ها به نمایندگی از نظام استکبار در قامت نظامی تروریسیت تمام ارزش‌های اخلاقی و انسانی را به تاراج گذاشته است تا ملتی را به زانو در آورد؛ اما اکنون محو مقاومت  با مقاومت و شکیبایی حیرت انگیززه تمام دنیای استکبار به ویژه آمریکا را در شکستی قطعی نشانده است.

وی گفت: این قدرت‌های زیاده خواه از این رویداد‌های سخت و شکننده درس نمی‌آموزند. آنچه در عراق و افغانستان و لبنان گذشت برای دنیای استکبار می‌توانست درس آموز باشد؛ و آنچه که امروز در یمن می‌گذرد.این تبهکاران از شکست قطعی خود در غزه درس نیاموختد و باید سلحشوران در یمن به آن‌ها درس بیاموزند. یمنی که در دهه گذشته نشان داد می تواند تهدید‌ها را به فرصت‌های کلیدی تبدیل کند.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: امروز یمن نه تنها مورد حمایت ایران و تمامی محور مقامت است بلکه همه آزادگان جهان آن‌ها را حمایت می‌کنندو مردان و زنانو کودکانی که پس از یه دهه محاصره کامل در برابر استکبار جهانی به حمایت از مردم غزه ایستاده اند و بدون تردید همان طور که حزب الله مقاوم و مقتدر اشاره کرد این تجاوز هرگز باعث نخواهد شد که ملت یمن از آرمان فلسطین دست بردارد. امروز یمن واقعیتی از جهان اسلام است. امروز دستان مقاوم محور مقاومت در هم تنیده است.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات مهم دولت سیزدهم و شخص ریاست جمهوری و مدیریت صندوق توسعه ملی شفاف سازی منابع مالی این صندوق بوده که این صندوق راه را برای استفاده از منابع در جهت رشد تولید هموار کرده است.

وی افزود: در طول یک دهه گذشته حدود ۳۶ میلیار دلار تسهیلات بالادستی به بسیاری از صنایع ما پرداخت شده و در نتجه ۳۶۴ طرح مهم اقتصادی تامین مالی گردیده است که کلیت امر کار ارزشمندی است و اکر بتوانیم منابع صندوق را در همان سیاست‌های که رهبری تایین کرده اند. یعنی پرداخت تسهیلات به بخش خصوصی اختصاص دهیم راه برای رشد تولید و مهار تورم هموار خواهد شد.

وی در پایان گفت: آن چه که در این حوزه بسیار مهم است آن است که از این ۳۶ ملیارد دلاری که برای ۳۶۴ طرح در ۱۰ سال گذشته اختصاص داده شده بسیاری از این طرح‌ها باید اقساط بدهی خود را پرداخت کنند، اما در این مسیر اقدام نکرده اند.

وی افزود: مردم باید بدانند در طول ۲ سال گذشته مدیران صندوق حدود ۵ میلیارد دلار از این بدهی‌های معوق را به صندوق بازگردانده اند و برای تعیین تکلیف سایر دیون نقشه راهی را مشخص کرده اند و بانک مرکزی از همه ظرفیت خود برای بازگشت این بدهی اقدام کند.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار