کد خبر: ۱۱۰۱۵۰
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۴
دانشگاه عالی دفاع ملی جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه دفاع ملی جمهوری آذربایجان در راستای تقویت علم همکاری می‌کنند.

تقویت همکاری‌های علمی دانشگاه دفاع ملی ایران و دانشگاه جمهوری آذربایجان

هیئتی سه نفره به سرپرستی سرتیپ عارف حسن اف معاون علمی و رئیس دانشکده دفاع دانشگاه دفاع ملی جمهوری آذربایجان از دانشگاه عالی دفاع ملی بازدید کردند. این هیئت در این بازدید، با سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل احمدی مقدم رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار، سردار احمدی مقدم با ذکر این نکته که آذربایجان پاره تن ایران است و همواره مردم ایران علاقه زیادی از خود نسبت به آذربایجان نشان داده اند عنوان کرد: مردم ایران حتی غیرآذری‌ها نگاهی سراسر احترام به استقلال آذربایجان دارند چراکه منطقه قفقاز برای جمهوری اسلامی ایران مهم است و تأثیرات به وجود آمده بر این منطقه نیز برای ما اهمیت دارد.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در ادامه اظهارت خود خطاب به معاون علمی دانشگاه دفاع ملی جمهوری آذربایجان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همواره در مناقشاتی که میان آذربایجان و ارمنستان وجود داشته است، مدافع آذربایجان بوده و علیرغم آنکه همواره سعی کرده ایم تا میان دو کشور صلح و برادری برقرار باشد، با این‌حال تلاش کرده ایم با استفاده از روابط دیرینه تاریخی که با آذربایجان داریم به این کشور در حل مسائلش با ارمنستان کمک کنیم.

سردار احمدی مقدم با معرفی جایگاه و اهمیت دانشگاه عالی دفاع ملی در ساختار نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران، آمادگی و علاقمندی این دانشگاه برای پذیرش دانشجو از جمهوری آذربایجان برای سال تحصیلی آینده در مقطع دکترا را اعلام نمود.

سرتیپ عارف حسن اف رئیس هیئت آذربایجانی نیز در این دیدار ضمن تشکر از مهمان نوازی بسیار گرم و صمیمانه به عمل آمده از این هیئت از بدو ورود به جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: ما از لحظه ورود خود را در خانه خودمان تصور کرده ایم در حالیکه علیرغم سفر‌های متعدد به دیگر کشور‌های جهان، هرگز این احساس را با این شدت تجربه نکرده بودیم.

معاون علمی دانشگاه دفاع ملی آذربایجان ضمن تشکر از ارائه توضیحات به عمل آمده در خصوص فعالیت‌های دانشگاه که پیش از این دیدار، با حضور امیر سرتیپ دوم بوالحسنی جانشین دانشگاه و تعدادی از مسئولین دانشگاه انجام شده بود، اظهار داشت: آمادگی تبادل تفاهم نامه همکاری میان دو دانشگاه وجود دارد و این هیئت به محض بازگشت پیش نویس این تفاهم نامه را برای آغاز همکاری‌های دوجانبه در سطوح آکادمیک و تبادل هیئت و دانشجو در مقطع دکترا به دانشگاه عالی دفاع ملی ارسال خواهد کرد و زمینه دعوت از رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی برای حضور در جمهوری آذربایجان و امضای تفاهم نامه دوجانبه را فراهم خواهد آورد.

هیئت آذربایجانی با بازدید از دانشکده‌های دانشگاه عالی دفاع ملی و همچنین دانشکده دانشجویان خارجی این دانشگاه، از نزدیک با اقدامات و فعالیت‌های دانشگاه آشنا شده و پس از حضور در ضیافت نهاری که به افتخار این هیئت ترتیب داده شده، و نیز تبادل هدایا و نشان دانشگاه، به این بازدید خاتمه داد.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار