کد خبر: ۱۱۰۱۸۲
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۰
وزیر کشور گفت: هیچ مکتب و اندیشه سیاسی یا غیر سیاسی در جهان همچون مکتب‌های الهی و اسلام به شکوفا کردن ظرفیت‌های انسانی توجه ندارد. وظیفه ما بسترسازی برای شکوفایی است، اگر این شکوفایی اتفاق بیفتد ما مشکلی نداریم و همه چیز در سایه آن تحقق می‌یابد.

وزیر کشور: باید ظرفیت‌های انسان‌ها را در روند آموزشی شکوفا کنیم

به گزارش آرانیوز احمد وحیدی وزیر کشور ظهر امروز (دوشنبه، ۲۵ دی) در همایش ملی تقدیر از شوراهای آموزش و پرورش سراسر کشور که در سالن پیامبر اعظم این نهاد برگزار شد، ضمن اشاره به اهمیت موضوع آموزش و پرورش گفت: آینده کشور، انقلاب و مرز و بوم درگیر آن چیزی است که امروز در مدارس می‌گذرد. یعنی هر آنچه امروز در مدارس اتفاق می‌افتد شکل دهنده آینده است و نه فقط شکل‌دهنده آینده است بلکه آینده تمدن ساز ما را شکل می‌دهد.

وی افزود: تمدن ما انسان محور است. البته باید فناوری تجهیزات و تکنولوژی را دنبال کنیم و رتبه‌های خوبی هم در این زمینه داریم ولی برجستگی اصلی تمدن ما انسان محور بودن است. این انسان‌ها در چنین مسیرهایی ساخته می‌شوند.

وزیر کشور تصریح کرد: مهم‌ترین بحث انسان هم نوع نگاه اسلام عزیز به انسان و انسان شناسی است که در اسلام وجود دارد. مهم‌ترین کار ما یافتن چگونگی شکوفا کردن ظرفیت‌های انسان‌ها است. الفاظی مانند آموزش و پرورش، وزارت علوم و آموزش عالی تقسیمات اعتباری بوده و چاره‌ای از انجام آن است. اما آنچه باید اتفاق بیفتد شکوفا کردن ظرفیت‌های انسانی است.

وی ادامه داد: هیچ مکتب و اندیشه سیاسی یا غیر سیاسی در جهان همچون مکتب‌های الهی و اسلام به شکوفا کردن ظرفیت‌های انسانی توجه ندارد. وظیفه ما بسترسازی برای شکوفایی است، اگر این شکوفایی اتفاق بیفتد ما مشکلی نداریم و همه چیز در سایه آن تحقق می‌یابد. بخشی از این شکوفه‌ها این است که خودشناسی و نحوه شکوفایی ظرفیت‌هایشان را به افراد بیاموزیم.

وحیدی ضمن انتقاد از تعریف یک مسیر بسته در فرآیند آموزشی، گفت: ما باید راه شکوفایی ظرفیت‌ها را فراهم کنیم، اگر دانش آموز یا دانشجو را در یک مسیر بسته هدایت کردیم امکان شکوفایی ظرفیت آن‌ها وجود ندارد. اگر انسان‌ها به نقطه‌ای برسند که چنین ضرورتی را احساس کنند، راه را یافته و آن را طی خواهند کرد.

 

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار