کد خبر: ۱۱۰۲۸۶
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۳
رئیس‌جمهور:
آیت‌الله رئیسی گفت: دولت به دنبال اولویت‌بندی کمبودها، مشکلات و سپس حل آن‌ها با کمک مسئولان، فرهیختگان و مردم است.

دولت به دنبال اولویت‌بندی حل مشکلات با کمک مردم است

به گزارش آرانیوز آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور کشورمان روز پنجشنبه در جمع قشر‌های مختلف مردم فیروزکوه با بیان اینکه مناطق اطراف تهران در حد یک استان ظرفیت دارد، خاطرنشان کرد: سفر به استان‌ها محدود به مراکز استانی نیست و در این مدت توفیق داشتم از اطراف تهران که هر منطقه‌اش یک استان محسوب می‌شود، بازدید کنم.

رئیس جمهور افزود: اطراف تهران زمینه‌ها و ظرفیت‌های بسیار خوب و مردم عزیزی دارد که باید به آن‌ها توجه کرد و اگر هم کمبودی وجود دارد، باید برطرف شود.

آیت الله رئیسی ادامه داد: کشاورزی در فیروزکوه از موضوعات دارای اهمیت است و باید برای آن سرمایه‌گذاری کرد، این سرمایه‌گذاری ایجاب می‌کند محصول با کیفیت تولید شود و در مقابل کشاورزان هم نباید دغدغه فروش، تبدیل محصول کشاورزی و آب را داشته باشند.

وی تاکیدکرد: با توجه به زمینه‌های مناسب برای کشاورزی و دامداری در شهرستان فیروزکوه، بنای دولت حمایت از این دو بخش است.

بهره برداری از سد نم‌رود حداکثر تا یکسال دیگر 

رئیس جمهور با بیان اینکه سرکشی دولت به شهرستان‌ها و طرح‌ها برای بهره برداری و افتتاح نیست بلکه برای بررسی مشکلات پروژه‌های متوقف شده و نیمه تمام است، گفت: نهضت به سامان رساندن پروژه‌های نیمه تمام در دستور کار است و ساماندهی طرح‌ها برای دولت مهم است.

آیت الله رئیسی اضافه کرد: سد «نم‌رود» باید سریعا مشکلاتش رفع شود تا آبگیری کامل سد انجام و منافع آن شامل مردم شود.

وی ادامه داد: کار این سد از سال ۸۴ آغاز شده و نباید تا الان طول می‌کشید، اما اکنون دولت با بررسی‌های کارشناسی مقرر کرد حداکثر تا یک سال دیگر کار‌های این سد انجام و آماده بهره برداری کامل شود.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه حوزه سلامت برای دولت بسیار مهم است و اقدامات خوبی در این دولت صورت‌گرفته، اظهارکرد: بیمارستان‌ها و درمانگاه‌هایی که مدت‌ها از ساخت آن گذشته بود در این دولت تکمیل و به بهره برداری رسید مانند بیمارستان ۳۰ ساله شهریار.

وی افزود: یکی از زمینه و زیر ساخت‌های مهمی که برای مهمان پذیری مهم است حوزه سلامت و درمان است و این برای فیروزکوه در دستور کار است. 

 رئیسی تصریح کرد: مهم‌ترین سرمایه ما نیروی انسانی کار آمد است که بیشتر از هر سرمایه‌ای اهمیت دارد و جوانان این منطقه نیروی انسانی کارآمدی هستند که باید از ظرفیت آن‌ها برای رشد و توسعه منطقه استفاده شود.

حضور مردم در عرصه‌های مختلف مهم‌ترین مؤلفه قدرت و اقتدار کشور 

رئیس جمهور، فعال شدن اقتصاد گردشگری در منطقه فیروزکوه را از برنامه‌های دولت برشمرد و گفت: تحقق این امر موجب ایجاد اشتغال و ثروت می‌شود.  کار مردم باید سریع و دقیق انجام شود؛ مراقب باشید مراجعه‌ی آن‌ها به شما جنبه عادی پیدا نکند و صدای کسی که حقی را می‌طلبد برایتان عادی نباشد چرا که ادامه این رویه کار را سخت می‌کندوی افزود: با توجه به صنایع خوب و فعالی که در این منطقه وجود دارد، تامین زیرساخت‌های صنعتی برنامه دیگر دولت در این منطقه خواهد بود.

 رئیسی همچنین به موضوع تعریف درست و منطقی حریم رودخانه در شهرستان فیروزکوه به عنوان یکی از مطالبات مهم مردم شهرستان فیروزکوه اشاره کرد و گفت: رویکرد دولت، همواره حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی کشور بوده و قطعاً ساخت و ساز در حریم رودخانه‌ها از نظر ما غیرقانونی است، اما باید به جهت بهره‌مندی مردم از این منابع طبیعی، تعریفی درست و منطقی نسبت به حریم رودخانه‌ها داشته باشیم که این موضوع در دستور کار دولت خواهد بود.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود در جمع اقشار و منتخبین شهرستان فیروزکوه، حضور مردم در عرصه‌های مختلف را پشتوانه عظیم برای انقلاب اسلامی، اجرای سیاست‌های جمهوری اسلامی و پیشبرد اهداف نظام دانست و افزود: بی‌تردید قدرت نظامی، توان علمی و فناوری و پیشرفت‌های اقتصادی از جمله مؤلفه‌های قدرت‌افزایی برای کشور است، اما مهم‌ترین مؤلفه قدرت و اقتدار کشور حضور مردم در عرصه‌های مختلف در حمایت از نظام و رهبری است و قدردانی از این مردم همیشه در صحنه و وفادار توجه به خواست آنان است.

دل مردم با سخن شاد نمی‌شود 

آیت الله رئیسی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به مسئولان تاکیدکرد: کار مردم باید سریع و دقیق انجام شود و کار‌ها باید با روحیه جهادی و بسیجی به ثمر بنشیند چرا که عادی شدن فعالیت‌ها ممکن است هر مسئولی را آن قدر احاطه کند که دچار روزمرگی شود و این از آفات کار اداری و سازمانی است. 

رئیس جمهور تصریح کرد: مراقب باشید مراجعه‌ی مردم به شما جنبه عادی پیدا نکند و صدای کسی که حقی را می‌طلبد برایتان عادی نباشد چرا که ادامه این رویه کار را سخت می‌کند.

وی اظهارکرد: زمانی که در دستگاه قضا بودم تاکید داشتم که اگر کسی دادخواهی کرد نباید دادخواهی او عادی تلقی شود؛ دل مردم با سخن شاد نمی‌شود، با عمل و اقدام است که دل آن‌ها شاد خواهد شد و باید با اقدام و عمل تلاش کرد گره‌ها باز شود.

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار