کد خبر: ۱۱۰۳۰۴
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۸
مخبر که به منظور شرکت در نوزدهمین اجلاس سران کشور‌های عضو جنبش عدم تعهد به اوگاندا سفر کرده است، دقایقی قبل وارد کامپالا پایتخت این کشور شد.

معاون اول رئیس‌جمهور وارد کامپالا پایتخت اوگاندا شد

به گزارش آرانیوز محمد مخبر که به منظور شرکت در نوزدهمین اجلاس سران کشور‌های عضو جنبش عدم تعهد به اوگاندا سفر کرده است، دقایقی قبل با استقبال «کریس بانوی مونسی» وزیر فناوری اطلاعات این کشور وارد کامپالا شد.

معاون اول رئیس‌جمهور در بدو ورود در فرودگاه بین‌المللی انتبه ضمن قدردانی از میزبانی کشور اوگاندا برای نوزدهمین دوره این اجلاس، به ظرفیت‌های بزرگ و نهفته در دل جنبش عدم تعهد از جمله تأثیرگذاری بالای کشور‌های در حال توسعه عضو این جنبش در روند تحولات بین المللی بواسطه جایگاه سیاسی و رشد اقتصادی بالا اشاره کرد و گفت: جنبش عدم تعهد صدای ملت‌های مستقل جهان است و اکنون بخش مهمی از توجه قدرت‌ها به سمت تصمیمات و روند‌های شکل گرفته در میان ائتلاف‌های موجود در جهان در حال توسعه است و یکی از اهداف جمهوری اسلامی ایران در روند توسعه مناسبات بین المللی نیز توجه به رویکرد چند جانبه گرایی و حضور فعال در سازوکار‌های مهم منطقه‌ای و بین المللی فراگیر همچون جنبش عدم تعهد است.

مخبر تا ساعاتی دیگر در اجلاس سران جنبش عدم تعهد سخنرانی می‌کند و به تشریح مواضع جمهوری اسلامی ایران درباره مهمترین تحولات بین المللی می‌پردازد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین در حاشیه این اجلاس با برخی مقامات کشور‌های شرکت کننده نیز دیدار و گفتگو خواهد کرد.

با برگزاری نوزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در کامپالا، ریاست این جنبش از جمهوری آذربایجان به اوگاندا خواهد رسید.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار