کد خبر: ۱۱۰۳۳۶
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۷
جزئیات برگزاری امتحانات همه پایه‌های تحصیلی متوسطه دوم توسط معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اعلام شد.
خبر مهم آموزش و پرورش درباره امتحانات دانش‌آموزان

به گزارش آرانیوز، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: امتحانات همه پایه‌های تحصیلی متوسطه دوم در خرداد ۱۴۰۳ به‌صورت نهایی برگزار می‌شود.

محمدمهدی کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: در کنکور ۱۴۰۳، صرفا سوابق تحصیلی پایه دوازدهم با تاثیر ۵۰ درصدی، ملاک عمل قرار خواهد گرفت و در کنکور سال ۱۴۰۴ تاثیر سوابق تحصیلی با احتساب پایه‌های یازدهم و دوازدهم به ۶۰ درصد می‌رسد.

کاظمی گفت: آزمون‌های نیمسال دوم (خرداد) دانش‌آموزان پایه‌های تحصیلی دهم، یازدهم و دوازدهم در سال تحصیلی ۱۴۰۲‌-‌۱۴۰۳ به‌صورت نهایی برگزار می‌شود. ­

معاون وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: دانش‌آموزانی که در سال تحصیلی جاری و در خرداد ۱۴۰۳ در امتحانات شرکت می‌کنند در کنکور سال ۱۴۰۵ در هر ۳ پایه دهم، یازدهم و دوازدهم باید سابقه تحصیلی داشته باشند.

کاظمی با تاکید بر اینکه از امسال باید امتحانات نهایی در هر سه پایه تحصیلی برگزار شود، تصریح کرد: ملاک سوابق تحصیلی هم لزوما نتایج امتحانات خرداد است و امتحانات دی و شهریور به عنوان سابقه تحصیلی برای ارسال به سازمان سنجش آموزش کشور، منظور نمی‌شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در کنکور سال ۱۴۰۴، تاثیر سوابق تحصیلی به ۶۰ درصد می‌رسد، تاکید کرد: در کنکور ۱۴۰۴، سوابق تحصیلی پایه‌های یازدهم و دوازهم، ملاک عمل خواهد بود.

 
 
 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار