کد خبر: ۱۱۰۶۹۱
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۱
در مراسم احیای ۶۱۰ واحد تولیدی و صنعتی استان هرمزگان؛
حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه امروز کار‌های بزرگی به دست نیرو‌های جهادی و انقلابی ما رقم می‌خورد، گفت: با همت مردم شاهد صدور ۱۲ هزار مجوز صیادی در کشور هستیم.

حجت‌الاسلام رئیسیبه گزارش آرانیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور صبح امروز (پنجشنبه) در مراسم احیای ۶۱۰ واحد تولیدی و صنعتی استان هرمزگان، اظهار داشت: امروز دو رویداد مهم احیای کارخانجات و کارگاه‌های نیمه‌تعطیل و خرسندی صیادان منطقه را جشن می‌گیریم که این خوشحالی، خوشحالی همه ما است.

حجت‌الاسلام رئیسی افزود: برخی از صیادان امروز از معطلی ۲۰ ساله برای دریافت مجوز صیادی سخن گفتند، اما امروز با همت مردم شاهد صدور ۱۲ هزار مجوز صیادی در کشور هستیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه مردم این استان از زمان حضور متجاوزانه پرتغالی‌ها تا دوره پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و دفاع مقدس همواره مقاومت و ایمان مردم خود را نشان داده‌اند و نثار صد‌ها شهید و جانباز و آزاده در هرمزگان گواهی بر این مدعاست.

وی ادامه داد: امروز کار‌های بزرگی به دست نیرو‌های جهادی و انقلابی ما رقم می‌خورد و باید از وزیر جهاد کشاورزی، اقتصاد و استاندار جهادی آقای دوستی در صدور مجوز برای صیادان و صدور ۱۲ هزار مجوز صیادی تشکر کرد که آرامش را به خانواده‌های صیادی بازگرداندند.

حجت‌الاسلام رئیسی گفت: صدور مجوز یکی از اقدامات است و خدمت رسانی به صیادان باید با کمک مردم افزایش یابد.

رئیس جمهور نهضت احیای کارخانجات و کارگاه‌های تعطیل را گام بزرگی خواند که هرمزگان در آن رتبه اول دارد و کارخانه سپهر دریا را یکی از این کارخانجات خواند که در حال ساخت ۱۴ کشتی است و کار در آن رونق دارد.

وی از ورود شمار کارگاه‌های فعال در هرمزگان به کانال ۷ هزار واحد خبر داد و گفت: بسیاری از این احیا‌ها با برخی تصمیمات ضروری و فوری میسر فراهم شده است و باید با جدیت ادامه یابد.

حجت‌الاسلام رئیسی قوت ایران را از تولید قوی، نیرو‌های قوی و کارامد و اقتصاد قوی دانست و تأکید کرد: امروز در آغاز دهه فجر یاد امام راحل و شهدا را گرامی می‌داریم که برای ما استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی فراهم آوردند و شکوه حضور مردم در صحنه، آن را حفظ کرده است.

رئیس جمهور همچنین خاطرنشان کرد: استقلال سیاسی بدون استقلال اقتصادی میسر نیست و باید با رشد تولید، تمام توان خودمان را در رساندن رشد تولید هشت درصد بکار بگیریم و بنا داریم در دولت آنچه از حمایت لازم است، نسبت به بخش خصوصی و شرکت‌های فعال در عرصه‌های تولیدی بکار خواهد گرفت.

وی همچنین گفت: کشتی‌سازی در این منطقه بسیار جای کار دارد و ان‌شاءالله روز به روز رونق خواهد گرفت و کار‌های بزرگی برای هرمزگان و منطقه و خلیج همیشه فارس شکل خواهد گرفت. یکی از جلوه‌های اقتصاد دریا، کشتی‌سازی و دیگری شیلات است که شاهد شور خوبی در میان صیادان و کارگران شاغل در این حوزه هستیم.

انتهای پیام/

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار