کد خبر: ۱۱۱۶۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۱
پیام رسمی تبریک ونزوئلا به ایران به مناسبت برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات؛
دولت ونزوئلا برگزاری موفقیت‌آمیز دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری را به دولت و ملت ایران تبریک گفت.
تجلیل ونزوئلا از انتخابات ایران؛ «مشارکت مردم، نشانه بارز انسجام و وحدت ملی بود»  

به گزارش آرانیوز دولت ونزوئلا با صدور بیانیه‌ای، برگزاری موفقیت‌آمیز دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری را به دولت و ملت ایران تبریک گفت و حضور پرشور مردم پای صندوق‌های رای را نشانه بارز «وجدان، انسجام، حاکمیت و وحدت ملی» کشورمان ارزیابی کرد.

رئیس‌جمهوری و دولت جمهوری بولیواری ونزوئلا، برگزاری تمرین دموکراتیک انجام شده در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان را به مردم و دولت برادر جمهوری اسلامی ایران تبریک می‌گویند.

دولت کاراکاس تاکید کرد: ما از مدنیت و شور و شوق مردم ایران که برای مشروعیت بخشیدن به انتخابات به عنوان نمایش وجدان، حاکمیت و اشتیاق برای میهن خود در پای صندوق‌های رای شرکت کردند، تجلیل می‌کنیم.

دولت ونزوئلا همچنین بر خرسندی جمهوری اسلامی ایران از مشارکت مردمی در روز انتخابات که «نشانه بارز انسجام و وحدت ملی» ملت ایران است، تاکید کرد.

نتایج اولیه انتخابات مجلس و مجلس خبرگان رهبری نشان می‌دهد که مشارکت مردمی از مرز ۴۰ درصد گذشته است.

فرآیند اخذ رای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در تمامی شعب سراسر کشور که از ساعت هشت تا ۲۴ روز جمعه ۱۱ اسفند برای ۲۹۰ کرسی خانه ملت و ۸۸ کرسی مجلس خبرگان آغاز شده بود، با حضور پرشور و آگاهانه مردم پایان یافت.

۶۱ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۲۹۸ نفر شامل ۳۰ میلیون و ۹۴۵ هزار مرد و ۱۳۳ نفر و ۳۰ میلیون و ۲۲۷ هزار و ۱۶۵ نفر زن واجد شرایط شرکت در این دوره از انتخابات بودند که بیش از ۲۵ میلیون نفر از این تعداد معادل ۴۱ درصد در انتخابات مشارکت کردند.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار