کد خبر: ۱۱۱۶۲۶
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۲
رییس سازمان مدیریت بحران با اشاره به اینکه ۱۹۴۷ روستا در سیستان و بلوچستان درگیر سیل شده است، گفت: تا کنون امدادرسانی به ۳۷۵۲ نفر از سیل‌زدگان انجام گرفت.
امدادرسانی به ۳۷۵۲ نفر از سیل‌زدگان در سیستان و بلوچستان  

به گزارش آرانیوز محمدحسن نامی، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور درباره وقوع سیل در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: شهرستان‌های نیکشهر، قصرقند، دشتیاری، چابهار، کنارک، خاش، سیب و سوران، فنوج، ایرانشهر، میرجاوه، دلگان، سراوان، زاهدان، نیمروز، سرباز و مهرستان درگیر سیل شده است و خسارت دیدند.

وی با بیان اینکه استاندار و فرمانداران این شهرستان‌ها به عنوان رئیس ستاد پیشگیری و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران اضطراری نسبت به تشکیل جلسه با حضور دستگاه‌های اجرایی اقدام کردند و از همان ساعت اولیه اقدامات لازم برای امدادرسانی در دستور کار قرار گرفت، از استقرار گروه‌های راهداری شمال و جنوب استان، پلیس راه و انتظامی در نقاط حادثه خیز جاده‌ای و تلاش برای برقراری ارتباط مسیر‌های مسدود شده خبر داد.

وی افزود: به دنبال نیاز به ارزیابی مناطق تحت تأثیر و امدادرسانی سریع، اعزام بالگرد اورژانس به مناطق سیل‌زده انجام گرفت و همچنین قایق و خودرو‌های ویژه برای جا به جایی صندوق‌های رأی به تمامی مناطقی که راه دسترسی آن‌ها قطع شده شده بود، ارسال شد.

به گفته نامی، تاکنون ۱۲۲ تیم امدادی به مناطق تحت تأثیر سیلاب اعزام شدند که بیشترین آن در منطقه چابهار با ۶۴ گروه بوده است و ۵۷ دستگاه خودرو‌های عملیاتی در ۱۴ شهرستان سطح استان اقدام به امدادرسانی در ۲۲۴ شهر و روستا کرده‌اند.

وی همچنین از امدادرسانی به سه هزار و ۷۵۲ نفر از سیل‌زدگان خبر داد و گفت: ۲۳۵ خانوار شامل ۹۷۷ نفر اسکان اضطراری و موقت داده شدند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور همچنین به روستا‌های تحت تأثیر سیل اشاره کرد و گفت: تاکنون هزار و ۹۴۷ روستا درگیر سیلاب و خسارت شدند که چابهار با ۴۸۰ و نیکشهر با ۳۳۰ روستا بیشترین میزان درگیری را داشتند.

نامی به آخرین وضعیت منطقه اشاره کرد و گفت: بیشتر ۲۵ محور اصلی و فرعی مسدود شده بود که تاکنون حدود ۲۰ محور بازگشایی شده و باقی محور‌ها نیز با حضور گروه‌های راهداری و امداد در حال بازگشایی است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بیان کرد: با تلاش عوامل ادارات برق از تعداد ۴۱ روستا که دچار قطعی برق بودند، برق حدود ۲۰ روستا وصل شده و باقی روستا‌ها به علت نبود راه دسترسی همچنان نوسان برق دارند.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار