کد خبر: ۱۱۱۸۵۱
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۷
رئیسی در جشن ملی توانمندسازی ۱۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد مطرح کرد؛
رئیس جمهور گفت: خودکفایی و توانمندسازی در برنامه کمیته امداد که مددجویان را در جایگاه تولید کننده قرار می‌دهد حائز اهمیت و باارزش است. 

.به گزارش آرانیوز حجت‌الاسلام والمسلمین «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور امروز (یکشنبه) در جشن ملی توانمندسازی ۱۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره)، اظهار داشت: در سال ۵۷ بعد پیروزی انقلاب اسلامی کمیته امداد جز اولین نهادهایی بود که به فرمان امام تشکیل شد. کمیته امداد برکات زیادی در توجه به محرومان و نیازمندان و مددجویان داشته است. بزرگانی در این مجموعه بودند که یاد نیک آنها بر زبانها جاری است.

وی ادامه داد: مردان و زنان نیکوکار فراوانی در کشور داریم و این کمک حتی مربوط به افراد دارای مکنت و دارای امکانات نیست، هستند افرادی که خود به نوعی نیاز دارند ولی نیاز دیگران را هم برطرف می کنند. 

رئیسی با بیان اینکه «دگرخواهی در پرتو خداخواهی جلوه‌ای از زندگی مومنانه مردم است» بیان کرد: در مسئله کرونا یادتان است که در کشورهای غربی و اروپایی فروشگاه‌ها غارت شد و رحمی وجود نداشت ولی یک نوع از این خبرها در کشور ما مشاهده نشد زیرا رهبر معظم انقلاب کمک مومنانه را مطرح کردند و این کمک مومنانه باعث شد در کشور شاهد این حوادث نباشیم مردم به فکر یکدیگرند و دگرخواهی در پرتو خداخواهی جلوه‌ای از زندگی مومنانه مردم است. 

رئیس جمهور با بیان اینکه کمیته امداد امروز مورد اعتماد همه است، خاطرنشان کرد: همه به این کمیته اعتماد دارند و این اعتماد باعث توجه مردم شده است. محور در کمیته امداد توانمندسازی است.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال موضوع محوری در دولت است، بیان کرد: بهترین خبر برای دولت این است که خط تولیدی آغاز به کار کرده و عده‌ای صاحب شغل شده‌اند.

رئیس جمهور گفت: خودکفایی و توانمندسازی در برنامه کمیته امداد که مددجویان را در جایگاه تولید کننده قرار می‌دهد حایز اهمیت و باارزش است. 

به گفته سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) براساس برنامه ششم که از سال ۹۶ آغاز شد، کمیته امداد و بهزیستی مکلف به ایجاد سالانه ۱۰۰ هزار شغل شد که سهم کمیته از این تعداد ۷۰ هزار شغل بود و به عبارتی در طول برنامه می بایست حدود ۳۷۰ هزار شغل ایجاد می کردیم و خوشبختانه تا امروز موفق شدیم بیش از یک میلیون برسیم.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار