کد خبر: ۱۱۲۰۰۰
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۹
وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیأت دولت خبر داد؛
زارع‌پور از تخصیص یک بسته اینترنت رایگان برای مردم به مناسبت ماه مبارک رمضان و عید نوروز خبر داد.

ارائه بسته اینترنت رایگان برای مردم به مناسبت عید نوروز و ماه رمضانبه گزارش آرانیوز، «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به مناسبت عید نوروز و ماه مبارک رمضان، بسته اینترنت رایگان برای مردم در نظر گرفته‌ایم که حجم آن ۵ گیگ معادل ۱۲ گیگ ترافیک داخل است.

وی افزود: مردم با مراجعه به درگاه ملی خدمات دولت هوشمند، می‌توانند این بسته را دریافت کنند.

وزیر ارتباطات درباره برنامه وزارتخانه متبوع برای پرتاب ماهواره در سال آینده اظهار کرد: امسال سال پرباری برای صنعت فضایی کشور بود، در سال جاری ۶ ماهواره پرتاب شده است و ماهواره‌های متعدد با موفقیت در مدار قرار گرفته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه پرتاب‌هایی که در این دولت انجام شده معادل سه دولت گذشته است، گفت: سال آینده پرتاب ماهواره پیش‌بینی شده است و در سال آینده به‌سمت منظومه‌سازی خواهیم رفت.

زارع‌پور اعلام کرد: فاز اول بزرگترین پایگاه فضایی کشور در سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و اولین پرتاب در این پایگاه انجام خواهد شد.

به گفته وزیر ارتباطات، پرتاب ماهوراه از پایگاه روسیه به این‌ علت بوده که پایگاه‌های ایران دارای چنین ویژگی‌هایی نیستند و امیدواریم در سال آینده در پایگاه ایران پرتاب‌ها انجام شود.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار