کد خبر: ۱۱۲۲۳۳
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۷
شرکت آب منطقه‌ای تهران نسبت به بارش باران و احتمال سیلابی‌شدن رودخانه‌های استان از اواخر امروز - ۵ فروردین - هشدار داد و از شهروندان درخواست کرد که از اتراق و تردد در اطراف رودخانه‌ها جدا خودداری کنند.
پیش‌بینی طغیان رودخانه‌ها در تهران و البرز/هرگونه تردد خطرآفرین است  

به گزارش آرانیوز از شرکت آب منطقه‌ای تهران، با توجه به هشدار سازمان هواشناسی کشور و براساس هشدار نارنجی رنگ این سازمان مبنی بر نفوذ و تشدید فعالیت سامانه بارشی در اواخر روز یکشنبه (۵ فروردین ماه) تا سه شنبه (۷ فروردین ماه) در استان‌های تهران و البرز، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، در نقاط مستعد تگرگ پیش بینی شده است که احتمال آبگرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان‌آب، احتمال طغیان رودخانه‌ها وجود خواهد داشت.

با توجه به اینکه منطقه اثر مخاطره کل استان تهران، به ویژه ارتفاعات پایتخت و امام زاده داوود (ع)، شمیرانات، پردیس، دماوند و فیروزکوه پیش بینی شده است، توصیه اکید شرکت آب منطقه‌ای تهران به شهروندان و مسافران نوروزی این است که از اتراق و تردد کنار رودخانه‌ها، رود دره‌ها و مسیل‌ها به طور جدی اجتناب کنند و به تابلوهای هشدار سیل که توسط این شرکت نصب شده است، توجه ویژه ای داشته باشند.

با توجه به ماهیت فصل بهار هر لحظه امکان بارش‌های رگباری و بروز سیلاب شدید در رودخانه‌ها وجود دارد و کم توجهی و بی احتیاطی شهروندان به هشدارها ممکن است خسارات و حوادث ناگوار برای مردم داشته باشد.

شرکت آب منطقه‌ای تهران، در ایام نوروز در کنار سایر ارگان‌های مرتبط برای مهار سیلاب در حالت آماده باش است و رصد و پایش رودخانه‌های استان تهران توسط تیم‌های گشت و بازرسی امورهای منابع آب تابعه و اطلاع رسانی‌های مکرر این ‌شرکت به منظور آگاه سازی مردم از شرایط جوی و احتمال وقوع سیلاب، انجام شده است.

هشدار احتمال وقوع سیلاب کاملاً جدی است و شهروندان باید توجه داشته باشند که هر گونه تردد و اتراق در حاشیه رودخانه و مسیل‌ها خطرآفرین و حتی مرگبار است.

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار