کد خبر: ۱۱۲۵۴۴
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۵
مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا:
سرلشکر رحیم صفوی گفت: آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها به هیچ یک از اهداف خود در شکل‌گیری خاورمیانه جدید نرسیده اند.
مجاهدت شهدای تروریستی دمشق برای جبهه مقاومت انگیزه‌آفرین است  

به گزارش آرانیوز سرلشکر پاسدار یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در آیین گرامیداشت و تجلیل از مجاهدت‌ها و فداکاری‌های شهدای تروریستی دمشق اظهار داشت: با سردار زاهدی همرزم بودم. او در اندیشه، تفکر، اخلاق، رفتار و عملکرد یک انسان کم‌نظیر و مطلوب خدا بود. اندیشه و تفکر او اسلامی و در صراط مستقیم و خط سیاسی امامین انقلاب بود.

وی به دیگر خصوصیات این شهید بزرگوار اشاره کرد و افزود: او اهل ذکر بود و اخلاق او با بسیجیان و عموم مردم چه در جنگ کردستان در سال ۵۷ و قبل از شروع جنگ و با بسیجیان در ۸ سال دفاع مقدس خوب بود و بعد از آن هم سه دوره در کنار جبهه مقاومت فعالیت کرد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اینکه سردار زاهدی دوست صمیمی حاج قاسم سلیمانی، حاج احمد کاظمی و شهید حجازی بود، خطاب به فرزندان و خانواده شهیدان گفت: شهدای شما در بهترین ماه خدا که لیالی قدر و شهادت امیر المومنین (ع) است به دست پست‌ترین مخلوقات یعنی رژیم صهیونیستی پلید و خونخوار به شهادت رسیدند، این شهادت برای آنها بالاترین رتبه است و برای پاسداران و جبهه مقاومت انگیزه آفرین است، اما برای خانواده‌ها و نظام جمهوری اسلامی سنگین است.

سرلشکر رحیم صفوی با بیان اینکه شاید خیلی از شهدای گمنامی که کمتر از آنها اسم می‌بریم مقام‌شان در قرب الهی بالاتر باشد، خطاب به خانواده‌های شهدا و پاسداران با اشاره به سه مفهوم تغییرات رویدادها، روند‌ها و راهبرد‌ها گفت: خون شهدای مظلوم شما و خون شهدای مدافع حرم، مقاومت و فلسطین مظلوم، بیش از ۱۰۰ هزار شهید و مجروح غزه تغییرات بزرگی را در رویدادها، روند‌ها و راهبرد‌های منطقه و کشور ما رقم می‌زند و محور مقاومت تعیین کننده سرنوشت آینده منطقه به رهبری ایران خواهد بود.

وی تصریح کرد: حوادثی که هم‌اکنون و در آینده در منطقه غرب آسیا و یا در محیط بین‌المللی و جهان اسلام رخ می‌دهد از نظر سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی متفاوت با ۴ دهه گذشته است. 

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا یادآورشد: رژیم صهیونیستی طی ۶ ماهه گذشته انواع جرایم و جنایات جنگی، نسل‌کشی، تجاوز و قحطی دو میلیون را رقم زده که فشرده کارنامه ۷۵ ساله این رژیم محسوب می‌شود و این اقدامات جنایتکارانه، چهره نظام امنیتی، بین‌المللی و همچنین چهره رسانه‌ای و فرهنگی را در جهان تغییر می‌دهد.

سرلشکر رحیم صفوی اضافه کرد: البته همه جنایت‌هایی که هم اکنون در فلسطین اشغالی می‌گذرد با حمایت آمریکا و برخی کشور‌های غربی و سکوت خیانت‌آلود برخی کشور‌های عربی و غیرعربی منطقه انجام می‌شود.

وی بیان داشت: همانا چهره حقوق بشر و دموکراسی غربی به واسطه این جنایت‌ها آشکار می‌شود به گونه‌ای که مردم در ۴۸ ایالت از ۵۰ ایالت آمریکا و در ۹۰ کشور از حدود ۲۰۰ کشور جهان علیه اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی با همراهی آمریکا راهپیمایی کردند.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا تصریح کرد: رویداد‌هایی که توسط آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در این مدت به وقوع پیوسته است، نشان می‌دهد که راهبرد آنها با شکست روبرو شده، زیرا به هیچ یک از اهداف کلان خود در شکل‌گیری خاورمیانه جدید و بزرگ و طرح آشتی رژیم صهیونیستی و آشکار شدن روابط آنها با کشور‌های عربی دست نیافته اند.

سرلشکر رحیم صفوی ادامه داد: بر خلاف آنچه که نتانیاهوی جنایتکار اعلام کرد مبنی بر اینکه ما می‌خواهیم جنبش حماس را نابود و اسرایمان را آزاد کنیم باید گفت که جنبش حماس یک ایدئولوژی، فرهنگ مقاومت و آرمان آزادیخواهی برای بازگشت فلسطینیان آرمانی به سرزمین‌شان، قدس شریف و مسجدالاقصیبه عنوان قبله اول مسلمانان است. 

وی با اشاره به اینکه هیچ قوای اشغالگری در طول ۱۰۰ سال گذشته در هیچ سرزمینی تا ابد نتوانسته باقی بماند، تصریح کرد: با مطالعه تاریخ مشاهده می‌کنیم که به عنوان مثال شوروی سابق که سال ۱۹۷۹ و در اوایل پیروزی انقلاب به افغانستان حمله و آنجا را اشغال کرد، سرانجام فرار کرد. 

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا خاطرنشان کرد: آمریکایی‌های اشغالگر از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۲۱ افغانستان و بعد عراق را اشغال کردند، اما دیدید که چگونه فرار کردند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا بیان داشت: اشغالگران محکوم به شکست هستند، زیرا سرزمین‌های اسلامی قابل اشغال نیست. قدرت مسلمانان، جهاد مسلحانه مسلمانان و ایدئولوژی قرآنی آنها دفاع را همچون نماز واجب می‌داند.

سرلشکر رحیم صفوی اضافه کرد: در همین جنگ غزه تا امروز رزمندگان فلسطین بخش اعظم توان خود را حفظ کرده‌اند و مقاومت می‌کنند و عملیات تهاجمی انجام می‌دهند و هر آنچه پساجنگ غزه رخ بدهد حاکی از آن است که به برکت خون شهدای غزه، مدافع حرم، یمن، حزب الله لبنان و عراق و سوریه، آمریکا و صهیونیست‌ها در این جنگ ۶ ماهه شکست خورده‌اند و جبهه مقاومت پیروز شده است و به فضل الهی، خاورمیانه جدید اسلامی با محوریت مقاومت و ایران اسلامی شکل خواهد گرفت.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار