کد خبر: ۱۱۳۷۶۱
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۲
رئیس ستاد انتخابات:
شاهچراغی گفت: به دلیل اینکه رأی امانت مردم است دقت باید وجود داشته باشد و این دستگاه رای گیری مزیت‌های دارد از جمله اینکه آراء مخفی است.

صرفه‌جویی در وقت، سهولت و دقت بالا از ویژگی‌های انتخابات الکترونیک استبه گزارش آرانیوز، صبح امروز، جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه، سید محمد تقی شاهچراغی رئیس ستاد انتخابات کشور با حضور در پای صندوق‌های الکترونیکی ستاد مرکزی انتخابات کشور، رأی خود را در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه تهران به صورت الکترونیکی ثبت و وارد صندوق کرد. 

وی پس از ثبت رأی خود، در جمع خبرنگاران گفت: جمع‌بندی که از نظرات مردم، مجریان و ناظران گرفته شده بود، چند شاخصه ویژه برای این شکل انتخابات به وجود آمد؛ صرفه‌جویی در وقت و هزینه، سهولت رأی دادن، دقت بالا و دقت خوب از امتیازاتی بود که در برگزاری انتخابات تمام الکترونیکی وجود داشت.

 معاون سیاسی وزیر کشور اضافه کرد: به همین دلایل مقرر شد در مرحله دوم نیز انتخابات الکترونیکی، در جا‌هایی مثل حوزه انتخابیه تهران که دارای قریب به ۳۷۰۰ شعبه دارد به اضافه شعب شیراز، کرمانشاه، ملایر، آبادان، تبریز و قائمشهر برگزاری شود.

 فلذا به‌صورت طبیعی چنین ظرفیتی در وزارت کشور و ستاد انتنخابات وجود دارد که می‌توانیم در دوره آینده به این سمت برویم که از این تکنولوژی و فناوری استفاده کنیم. شاهچراغی با بیان اینکه گاهی شمارش آرا در تهران بیش از ۳ روز طول می‌کشید، گفت: به دلیل اینکه رأی امانت مردم است این دقت باید وجود داشته باشد.

 این دستگاه مزیت‌های دارد از جمله اینکه رأی مخفی است و در آخر هم وقتی دستگاه با حضور ناطر باز می‌شود، آرا استخراج شده و برگه‌های رأی که در داخل صندوق افتاده داخل پاکتی نگهداری می‌شود. دعا کنید بتوانیم با استفاده از توان داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان این تجربه را کامل کنیم.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار