کد خبر: ۱۱۳۸۶۴
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۰
دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان برای انتخابات ۲۰۲۴، انتخاب نیکی هیلی رقیب سابق خود را به عنوان معاونش در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر، رد کرد.

نیکی هیلی معاون ترامپ می‌شود؟

به گزارش آرانیوز دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان برای انتخابات ۲۰۲۴، انتخاب نیکی هیلی به عنوان معاون خود در انتخابات ریاست جمهوری را رد کرد.

وی ضمن رد گزارش روز گذشته پایگاه خبری آکسیوس، در پستی در شبکه اجتماعی تروث سوشیال نوشت: نیکی هیلی مورد توجه من برای تصدی سمت معاونت نیست اما من برای او آرزوی سلامتی دارم.

پایگاه خبری آکسیوس به نقل از منابع آگاه گزارش داد نیکی هیلی رقیب سابق دونالد ترامپ مورد توجه ویژه کمپین رئیس جمهور سابق به عنوان معاون قرار گرفته است.

براساس این گزارش، ترامپ اگر متقاعد شود که هیلی می تواند به او برای پیروزی در انتخابات کمک کند، ممکن است هیلی را به عنوان معاون خود منصوب کرده و از زندانی شدن احتمالی و لاپوشانی دهها میلیون هزینه در صورت شکست در انتخابات، خودداری کند.

چندی قبل نیکی هیلی سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل با تعلیق کارزار انتخاباتی خود، رسما میدان رقابت در انتخابات مقدماتی را به دونالد ترامپ واگذار کرد.

در حال حاضر لیست بلند بالایی از نامزدهای احتمالی سمت معاونت رئیس جمهوری وجود دارد از جمله داگ برگام فرماندار داکوتای شمالی، کریستی نویم فرماندار داکوتای جنوبی، چند سناتور آمریکایی از جمله مارکو روبیو، تیم اسکات و جی دی ونس و الیس استفانیک نماینده کنگره آمریکا.

هیلی پیشتر گفته بود از اینکه ترامپ نامزد جمهوری خواهان ریاست جمهوری است لذت می‌برد.

وی اظهار کرد: من به او تبریک می گویم و برایش آرزوی سلامتی می‌کنم. برای هر کسی که رئیس جمهور آمریکا شود آرزوی سلامتی دارم. کشور ما آنقدر باارزش است که نباید اجازه داد تفاوت‌ها ما را از هم جدا کند.

این در حالی است که نیکی هیلی پیش از کناره گیری از رقابت های انتخاباتی از اظهارنظر درباره اطاعت کردن ترامپ از قانون اساسی آمریکا در صورت راه یابی دوباره به کاخ سفید، خودداری کرد و تنها گفت: نمی دانم!

وی تصریح کرد زمانی که شما درباره انتقام جویی صحبت می کنید و به دنبال اثبات بی گناهی و توجیه تخلفات خود هستید، این به چه معناست؟ من نمی دانم این یعنی چه. و تنها او (ترامپ) می تواند به این سوال پاسخ دهد.

در همین حال مشاوران ترامپ اعلام کردند که رئیس جمهور سابق هیچ عجله ای برای انتخاب معاون خود ندارد. او  تا زمان برگزاری رقابت های مقدماتی در میلواکی و ویسکانسین در ماه جولای، معاون خود را به طور رسمی معرفی نخواهد کرد.  

در اوایل ماه مارس جو بایدن و دونالد ترامپ موفق به کسب نامزدی دموکرات ها و جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا شدند تا نخستین رویارویی دوباره دو نامزد انتخاباتی در حدود ۷۰ سال اخیر در تاریخ این کشور رقم بخورد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پنجم نوامبر سال ۲۰۲۴ (۱۵ آبان ۱۴۰۳) برگزار می شود. نتایج نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد جو بایدن رئیس جمهور آمریکا پیشتازی بسیار اندکی نسبت به دونالد ترامپ دارد.

 

برچسب ها: ترامپ ، نیکی هیلی
نظرشما
آخرین اخبار