کد خبر: ۱۱۳۹۱۴
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۰
سرلشکر سلامی در مراسم افتتاح طرح‌های عمرانی استان سمنان:
فرمانده کل سپاه اعتماد به نفس نیرو‌های مسلح را ناشی از اعتماد مردم به نظام اسلامی دانست و گفت: قاعده عبور از مشکلات و تحریم‌ها «با مردم بودن» است.

سرلشکر سلامیبه گزارش آرانیوز، با حضور سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چندین طرح عمرانی در استان سمنان افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

سرلشکر سلامی همچنین از روند ساخت مجتمع مسکونی فجر استان سمنان بازدید و با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در اجرای این پروژه بزرگ بر تسریع در روند تخصیص بودجه و امکانات مورد نیاز به منظور حل مشکلات و تکمیل این پروژه تأکید کرد.

در ادامه، سرلشکر سلامی در آیین افتتاح مرکز فوق تخصصی جراحی‌های محدود خاتم الانبیا (ص) سمنان با بیان اینکه استان سمنان از استان‌های ممتاز کشور و دارای شهدایی شاخص است، گفت: جمهوری اسلامی نشان داد که هر کجا با مانع و تحریم روبه‌رو شد، همان زمان موفقیت‌هایی به دست آورده و اقتدار امروز نظام جمهوری اسلامی محصول مقاومت و پیشرفت در جنگ بی‌پایان با شکل‌های گوناگون و کشور‌های مختلف دنیاست.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تصور دشمن در تحریم کشور ایران فلج کردن و تسلیم آن بوده است، عنوان کرد: ملت ما تحریم را به فرصتی برای پیشرفت تبدیل کرد و دستاورد‌های عظیم این قدرت امروز به دنیا در عرصه‌های مختلف به نمایش درآمده است.

وی اضافه کرد: اینکه جمهوری اسلامی بدون واهمه و با علم به دشمنی همه‌جانبه و تبعات آن، به قلب استکبار حمله می‌کند، نشان از قدرت ایمان، مقاومت، اراده و پیشرفت این مردم است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه اعتماد به نفس امروز نیرو‌های مسلح از اعتماد مردم به نظام به دست آمده است، افزود: قاعده عبور از مشکلات و تحریم‌ها «با مردم بودن» است.

سرلشکر سلامی با تبریک افتتاح این مرکز درمانی مجهز، به مردم استان سمنان اظهار داشت: همه ما نیرو‌ها و مسئولان خادم مردم بوده و از همه توان و ظرفیت همچون گذشته برای خدمت به مردم استفاده خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان در دنیای امروز ذخایر خود را برای ضربه به جمهوری اسلامی آماده می‌کنند؛ اما با رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و پشتوانه اراده مردمی بصیر و همیشه مقاوم و پشرفت بیش از پیش، قوی‌تر خواهد شد.

فرمانده کل سپاه همچنین از قسمت‌های مختلف تیپ ۱۲ قائم (عج) بازدید کرد و در آیین کلنگ‌زنی ساخت بیمارستان ۱۲۸ تختخوابی قائم آل محمد (عج) که با زیربنای ۱۰ هزار متر مربع و شامل بخش‌های قلب، زنان، اورژانس تخصصی و تروما، MRI و سی تی اسکن ساخته خواهد شد، حضور یافت.

سردار «شوقانی» فرمانده سپاه استان سمنان نیز در این مراسم با بیان اینکه این مرکز در مدت هفت سال ساخته و آماده بهره‌برداری شده است، گفت: مرکز فوق تخصصی جراحی‌های خاتم الانبیا (ص) در چهار هزار و ۵۱۰ متر مربع و چهار طبقه با چهار اتاق عمل مجهز ساخته شده است.

وی اضافه کرد: این مرکز دارای پنج بخش اصلی اورولوژی، گوش و حلق و بینی، چشم، زنان و جراحی‌های عمومی است.

«سید محمدرضا هاشمی» استاندار سمنان نیز در ادامه با بیان اینکه استان سمنان یکی از استان‌های نمونه در بسیاری از شاخص‌ها به تایید آمار و مسئولین ملی است، گفت: اصلی‌ترین مشکلات این استان اجرای پروژه بزرگ محور حرم تا حرم، مشکل آب و مشکل جمعیت بوده که با جدیت در حال پیگیری می‌باشد.

وی با بیان اینکه هر جا سپاه بود، موفقیت هم حاصل شده است، افزود: وضعیت سرانه تخت‌های بیمارستانی به تناسب جمعیت استان خوب بوده، اما به دلیل اینکه ۳۹ درصد مراجعات به مراکز درمانی استان توسط مسافران و در مسیر راه مواصلاتی به مشهد مقدس است؛ لذا ساخت یک بیمارستان در مرکز استان خدمت بزرگی به مردم خواهد بود.

در این سفر یک‌روزه فرمانده سپاه استان، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار سمنان و جمعی از اعضای شورای و فرماندهان نظامی استان سرلشکر سلامی را همراهی کردند و دیدار با خانواده معظم شهدا از جمله برنامه‌های شاخص فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار