کد خبر: ۱۱۴۲۹۴
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۶
با حضور پرشور مردم، مراسم تشییع پیکر شهید آیت‌الله رئیسی و همراهانش از مقابل دانشگاه تهران برگزار شد.

تشییع پیکر رئیس‌جمهور شهید و همراهانش در تهران

به گزارش آرانیوز مراسم تشییع پیکر شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و همراهانش از ساعات ابتدایی صبح امروز در تهران آغاز شد. آغاز این مراسم ساعت ۰۷:۳۰ صبح اعلام شده بود اما مردم از قبل از ساعت شش صبح در خیابان انقلاب حضور داشتند.

تصاویر اولیه‌ای که قبل از شروع مراسم مخابره شد، نشان می‌داد جمعیت زیادی به سمت میدان انقلاب و دانشگاه تهران در حال حرکت هستند تا شهیدان آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی (رئیس‌جمهور)، حسین امیرعبداللهیان (وزیر خارجه)، آیت‌الله سیدمحمدعلی آل‌هاشم (امام جمعه تبریز)، مالک رحمتی (استاندار آذربایجان شرقی)، سردار سیدمهدی موسوی (فرمانده یگان حفاظت نهاد ریاست‌جمهوری)، سیدطاهر مصطفوی (خلبان اصلی پرواز)، محسن دریانوش (کمک خلبان پرواز) و سرهنگ بهروز قدیمی (از کادر فنی پرواز) را به سمت خانه ابدی بدرقه‌ کنند.

در حالیکه اعلام شده بود رهبر انقلاب ساعت ۹ صبح نماز را بر پیکر شهدا اقامه خواهند کرد، ازدحام جمعیت در دانشگاه تهران در همان دقایق اولیه شروع مراسم به حدی زیاد بود که ظرفیت داخل دانشگاه تهران تقریبا تکمیل شد و مردم برای اقامه نماز به خیابان‌های اطراف هدایت شدند.

 
طبق برنامه اعلام شده، رهبر معظم انقلاب راس ساعت ۹ صبح در دانشگاه تهران حضور پیدا کردند و بر پیکر مطهر رئیس‌جمهور شهید کشورمان آیت‌الله رئیسی و همراهانش نماز اقامه کردند. رهبر انقلاب سپس، با پایان یافتن نماز، بر بالای تابوت شهدا حضور یافتند و در میان گریه حاضران، با آنها وداع کردند.
پس از وداع مسئولان و بستگان نزدیک شهدا، پیکر مطهر شهدای سانحه بالگرد رئیس‌جمهور برروی دستان مردم عزادار از مقابل دانشگاه تهران به سمت میدان آزادی تشییع شد. 

آخرین وداع مردم با رئیس‌جمهور شهید و همراهانش

پیکر مطهر شهید آیت‌الله رئیسی قرار است روز پنجشنبه در رواق دارالسلام حرم مطهر امام رضا (ع) به خاک سپرده شود و پیکر امیرعبداللهیان وزیر خارجه نیز برای خاکسپاری به حرم شاه عبدالعظیم حسنی (ع) منتقل خواهد شد.

 

 
 
حضور محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور در مراسم تشییع

محمد مخبر

حضور علی شمخانی در مراسم تشییع

علی شمخانی

حضور آیت‌الله علم‌الهدی در مراسم تشییع

آیت الله علم الهدی

حضور حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در مراسم بدرقه

حجت الاسلام ابوترابی فرد

بوسه سرلشکر باقری بر تابوت شهید آیت‌الله رئیسی

سرلشکر باقری

حضور علی لاریجانی در مراسم تشییع

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار