کد خبر: ۱۱۴۶۳۰
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۷
وحید حقانیان کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۳ شد.

نام‌نویسی وحید حقانیان در انتخابات ریاست‌جمهوری

به گزارش آرانیوز سردار وحید حقانیان، پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری، با حضور در جمع خبرنگاران درباره چرایی حضورش در انتخابات اظهار کرد: «امروز بنا دارم در معرض و منظر شما ملت فهیم و صبور قرار بگیرم و از بطن هفتم و آخرین لایه‌ی مغز نظام به پوسته‌ی مهم اول و ظاهری گذر کنم. شرایط ایران و جهان را در این مقطع خاص تاریخی مهم میدانم و به همین دلیل با تصمیم شخصی خود را برای نامزدی چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران معرفی می‌کنم.»

دشمنان ایران و نفوذی‌ها را در لباس‌های مختلف میشناسم

او ادامه داد: «گذر از این مرحله تاریخی و بحران‌های ناشی از نظم نوین جهانی، با تعاریف گوناگون و با توجه به منافع ملی کشور‌ها نیازمند بهره گیری از خرد جمعی، حضور گسترده مردم و استفاده از تمام توانایی‌های مادی و معنوی کشور است که در این میان، جایگاه مردم و خردمندان را برجسته و لازم می‌نمایاند، زیرا عصر؛ عصر دانایی است. راهبری کشور بزرگ و متمدن ایران در طول تاریخ این سرزمین کهن با فراز و فرود‌هایی همراه بوده که در زمان‌های اوج، شکوه و عظمت ایران و ایرانی را به رخ جهانیان کشانده و آنان را شگفت زده کرده است.»

حقانیان متذکر شد: «در ۴۵ سال پسا انقلاب مردمی ایران با وجود مشکلات فراوان ایجاد شده برای کشور این رهبری نظام بوده است که توانسته کشور را از خطرات جنگ تحمیلی و چه بسا احتمال درگیر شدن در جنگ‌های بزرگتر که توسط دشمنان این مرز و بوم کهن، طراحی شده نجات دهد. ایران امروز نیازمند بهره گیری از هنر مدیریت، با بکارگیری همه مدیران، مردم و صاحب نظران کشور است. امروز که در خدمت مردم عزیز ایران حاضر شده ام فردی هستم که از سن هجده سالگی با شروع فعالیت در حزب جمهوری اسلامی و درک بزرگانی همچون؛ شهید مظلوم، آیت‌الله دکتر بهشتی، مقام معظم رهبری، مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و بزرگان دیگر، کار اجرایی، فرهنگی و سیاست ورزی را آغاز کرده‌ام و در دوران ۴۵ ساله خدمت خود در نهاد ریاست جمهوری و دفتر مقام معظم رهبری با ارتباط نزدیک با کلیه بزرگان نظام، همه رؤسای قوای مجریه، مقننه، قضائیه، وزرا، استانداران، سفرا، شهرداران و سایر مسئولان میانی کشور، تبادل نظر داشته و با مسائل کشور آشنایی کامل دارم.»

او گفت: «در طول این ۴۵ سال به دلیل نوع وظیفه، با سفر به کلیه استانها، خصوصاً استان‌های کمتر توسعه یافته و نقاط محروم کشور، شهر‌ها و روستا‌ها و آشنایی با طوایف، صنوف، اقوام، بانوان با فرهنگ‌های متفاوت، ادیان، مذاهب و افکار گوناگون و نشست و برخاست با آنان و تهیه گزارشات مستمر از وضعیت مردم و کشور و ارائه آن برای تصمیم سازی، تصمیم گیری و اجرا و حضور مستقیم در جنگ تحمیلی و بحران‌هایی همانند، سیل و زلزله و دیگر عرصه ها، توانسته‌ام، ارتباطات کافی با همه تفکرات جامعه برقرار کنم، مسائل را به صورت غیر تشریفاتی و همراه مردم ببینم، بشناسم و پیگیری کنم و از نزدیک با نقاط ضعف، قوت، کاستی‌ها، نابسامانی ها، پتانسیل‌ها و مهمتر از همه از توانایی‌های شگرف مردم گوشه و کنار کشور و افکار متکثر آنان آگاهی کامل یابم.»

حقانیان با بیان اینکه: «در طول دوران خدمت مستمر ۴۵ ساله، در مراتب بالای سیستم اداری، اجرایی و تصمیم سازی کشور هیچگاه عضو و پایبند به اصول جناح‌ها نبوده و نخواهم بود، اما با همه آنان، همکاری و مراوده داشته و خواهم داشت.»

او تصریح کرد: «از نزدیک با آمال و آرزو‌ها و جاه طلبی‌های برخی از مدیران آشنایی دارم و از سوی دیگر شاهد تلاش‌ها و از خود گذشتگی‌های جمع کثیری از مدیران متخصص و متعهد در جهت ارتقاء سطح کشور بوده‌ام. نگاه‌های متفاوت امنیتی و نظامی، به همه‌ی موضوعات را میشناسم، از آنها هراسی ندارم و میتوانم آنها را به نفع عدالت و اتحاد و آرامش ملی هدایت کنم. دشمنان ایران و نفوذی‌ها را در لباس‌های مختلف میشناسم و میدانم که آنان نه فقط به نابودی جمهوری اسلامی ایران که به نابودی ملت و سرزمین ایران طمع دارند.»

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: «در شرایط فعلی کشور، نیازمند به کارگیری قدرتمندان، مدیریت، اقتصاد، سیاست، علم، فرهنگ و اهمیت ویژه به دو بازوی اصلی نظام، یعنی مردم و کاربلدان جامعه، با هر نوع تفکر، سلیقه و نگرش هستیم. ایران عزیز، متفکران و اندیشمندان بزرگی را در خود جای داده، که در علوم مختلف مجتهد مسلم هستند.

مجتهدینی در علوم روز دنیا، همچون صنعت، تجارت، اقتصاد، مدیریت، روابط بین الملل، هوا و فضا، سیاست، فرهنگ، هنر، جامعه شناسی، روانشناسی، پزشکی، ارتباطات، فقه به روز شده، علوم نوین و دیگر علومی از این دست هنر مدیریت کار را به کاردان سپردن و سپس هماهنگی و نظارت است.

او متذکر شد: «افراد کاربلد، باید در راس امور تخصصی، در دستگاه‌های گوناگون کشور قرار گیرند و با تخصص و کاردانی آنان امور کشور پیش برود. رئیس جمهور باید مدیر هنرمندی باشد که از هنر مدیریت، در راه بکارگیری متخصصین و متفکران هر رشته‌ای، به خوبی بهره ببرد. اگر همه مردم در اداره کشور نقش واقعی خود را پیدا کنند، میتوان مطمئن بود که کشورداری به معنای واقعی خود شکل خواهد گرفت. جوانان امروز ایران، همچون جوانان سایر نقاط جهان با چالش‌ها و دغدغه‌های خاص خود روبرو هستند مرتفع نمودن این دغدغه‌ها موجب ایجاد روحیه نشاط و خودباوری و امید به آینده، در آنان می‌شود اگر نسل جوان نتوانند نتایج تلاش‌های مدیران کشور را در زندگی و امور روزمره‌شان حس کنند، نمیتوانند با کشور انقلاب و آرمان‌های ملی و مذهبی پیوند خود را مستحکم کنند و آنگاه شاهد مهاجرت ژن‌های برتر از کشور عزیزمان خواهیم بود.»

مسئولان باید همواره با مردم در کنار مردم و جزئی از مردم باشند

حقانیان تصریح کرد: «نقش اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بانوان جامعه ایران، ارتقا یافته، و بیش از این ارتقا خواهد یافت بانوان نیمی از بدنه اجتماعی جامعه را تشکیل میدهند و تاثیرگذاری آنان خارج از تصور عده‌ای است. حفظ حرمت و جایگاه بانوان، و شناخت حقوق نیاز‌ها و خواسته‌های آنان، یکی دیگر از مهمترین مسائل است. مسئولان باید همواره با مردم در کنار مردم و جزئی از مردم باشند.»

او با بیان اینکه «با وجود تلاش‌های فراوانی که در دولت‌های گذشته صورت گرفته است، کشور هنوز با مشکلات و موانع جدی روبروست، که با استفاده از تمام توان آحاد جامعه قابل حل بوده و تلاش جدی اثر گذار و واقعی برای رفع کامل تحریم‌ها و پیوستن به سازمان‌های منطقه‌ای و بین المللی و ایجاد ساز و کار ارتباطات گسترده با کلیه کشور‌های جهان راهگشای مسائل کشور خواهد بود»، گفت: «عشق ما، سرزمین و مردم سرزمینمان است. رفاه، آسایش، امنیت، توسعه، شادی و شادابی، عزت و تکریم فرد، فرد ملت عزیزمان، حداقل خواسته هر ایرانی وطن دوست میباشد که میتوان با مدیریت صحیح به آنان دست یافت. باید گره‌ها باز شود، باید با تمام توان، شکاف‌های اجتماعی و طبقاتی ایجاد شده را پر کنیم. مهم کشور عزیزمان ایران و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی است که در اصول قانون اساسی آن تبلور یافته است. شکاف‌های اجتماعی خواست مسئولان کلان کشور و مردم نیست، ریشه را در جای دیگر باید جستجو کرد.»

او خاطرنشان کرد: «ایران، سرزمینی غنی است، که با مدیریت اصولی و استفاده از تجربیات گذشته، میتواند کشوری شاخص در جهان باشد. یاد شهدای عزیز، خصوصاً شهدای جنگ تحمیلی، حضرت امام رحمت الله علیه، شهدای هفتم تیر، شهید عزیز قاسم سلیمانی و آیت الله رئیسی و همراهان و شهدای جان برکف، در راه استقلال، آزادی، تمامیت ارضی و سربلندی ایران زمین، در طول تاریخ کشورمان را گرامی میداریم. سلامتی و طول عمر رهبر عزیزمان و سربلندی و عزت ملت صبور ایران را از خداوند حکیم و مهربان خواستارم.»

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار