کد خبر: ۱۱۵۲۵۸
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۹
رئیس و مسئولان ارشد دستگاه قضا صبح امروز دوم تیرماه با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

قوه قضاییه بدون ملاحظه عدالت را اجرا کند/نامزدهای انتخابات از اظهارات دشمن شادکن پرهیز کنند

به گزارش آرانیوز در آستانه ایام شهادت شهید آیت‌الله بهشتی و ۷۲ تن از یارانش، رئیس و مسئولان ارشد دستگاه قضا صبح امروز دوم تیرماه با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند و در آغاز این مراسم با تلاوت قاری روشندل آقای محمد بهرامی کارمند دادگستری استان لرستان صورت گرفت.

رهبر انقلاب در دیدار مسئولان دستگاه قضا فرمودند: قوه قضاییه باید با شجاعت و بدون ملاحظه عدالت را اجرا کند و باید طوری عمل شود که افکار عمومی قوه قضاییه را عدالتخانه تشخیص دهند.

رهبر انقلاب در دیدار مسئولان دستگاه قضا افزودند: جایز نیست حرف‌هایی صادر بشود که کشور، ملت و نظام جمهوری اسلامی را دشمن‌شاد کند و برنامه‌های تلویزیونی خوبی دارد انجام می‌گیرد و آشنایی می‌دهد به مردم نسبت به نظرات و آرای نامزدهای گوناگون.

وی ادامه دادمه دادند: من توصیه‌ام این است که این مباحثاتی که آقایان نامزدها در تلویزیون با هم میکنند یا اظهاراتی که می‌کنند یا در جمع شان یا تک تک، این اظهارات موجب نشود که یک نامزدی برای غلبه بر رقیب حرفی بزند که دشمن‌شاد کند ما را.

رهبر انقلاب افزودند: حرف دشمن‌پسند زده نشود. این یک نکته‌ی مهمی است. ممکن است گاهی حرفهایی صادر بشود که این، کشور را، ملت را، نظام جمهوری اسلامی را دشمن‌شاد کند، این جایز نیست. حرفهایی که زده میشود حرفهایی باشد که دشمن کشور را، دشمن ملت را، دشمن نظام را خوشحال نکند.

ایشان در بخشی از صحبت‌هایشان تصریح کردند: قوه قضاییه باید با شجاعت و بدون ملاحظه عدالت را اجرا کند، باید طوری عمل شود که افکار عمومی قوه قضاییه را عدالت خانه تشخیص دهند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار مسئولان دستگاه قضا ادامه دادند: قضات نباید برای احکام خود به مبانی حقوق بشری غربی استناد کنند.

رهبر انقلاب اسلامی تصریح کردند: بازدیدهای میدانی رئیس قوه قضاییه مفید و لازم است اما باید همراه با پیگیری باشد تا به نتیجه برسد.

 

نظرشما
آخرین اخبار