کد خبر: ۱۰۹۲۶۴
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۸
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از وجود ۶۶ واحد صنایع تبدیلی غیرفعال در این استان خبر داد.
۶۶ واحد صنایع تبدیلی غیرفعال در لرستان

به گزارش آرانیوز از خرم‌آباد، سید عماد شاهرخی، ظهر امروز در جلسه هم‌افزایی صنایع کوچک لرستان، اظهار داشت: 250 واحد صنایع تبدیلی در این استان به بهره‌برداری رسیده‌ است که بیشترین این صنایع در شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد و دورود است.

وی با بیان اینکه از صنایع تبدیلی در لرستان، 184 واحد فعال و 66 مورد غیرفعال است، افزود: 274 واحد صنایع تبدیلی و غذایی با بیش از 15 درصد پیشرفت فیزیکی در سطح این استان وجود دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: نقدینگی، تضمین مالی و بانکی، تورم، کندی تهیه ماشین‌آلات به‌دلیل تحریم‌ها، بالا بودن هزینه‌های گمرکی برای صادرات، تلاطم در بازار واردات و نبود برنامه‌ریزی منسجم از چالش‌های پیش روی صنایع تبدیلی و غذایی این استان است.

فراوری 30 تن انجیر سیاه در لرستان/ صنایع تبدیلی حبوبات ایجاد شود

وی با تأکید به اینکه لازم است تا سرمایه‌گذاری به شهرستان‌هایی که کمترین سرمایه‌گذاری را دارند، هدایت شوند، بیان کرد: ما باید برنامه و آسیب‌شناسی را برای واحدهای راکد و نیمه‌فعال انجام دهیم.

شاهرخی با بیان اینکه قرارگاه اشتغال استان‌های زاگرس‌نشین فرصتی استثنایی برای واحدهای نیمه‌تمام با 60 درصد پیشرفت فیزیکی است، گفت: هدف‌گذاری برای طرح‌های بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشیم و منابع لرستان را به این حوزه هدایت کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با تأکید به اینکه 29 واحد فعال حوزه کشاورزی در شهرک‌های صنعتی این استان وجود دارد، گفت: پنج واحد از 11 طرح کشاورزی دارای بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی است و 6 طرح نیز به بهره‌برداری رسیده‌ است.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار